Fałszywą stronę z biletami na EURO 2012 zablokowali policjanci

04.05. Lublin (PAP) - Policja zablokowała fałszywą stronę internetową, na której oferowano fikcyjne bilety na mecze piłkarskie mistrzostw Europy EURO 2012. Jedna osoba została zatrzymana - poinformowała w środę policja w Lublinie.

Strona imitowała oficjalną stronę UEFA, została zablokowana dzięki współpracy międzynarodowej. Według wstępnych ustaleń funkcjonowała od połowy marca tego roku; mogło ją odwiedzić i zarejestrować się na niej około 2 tys. osób z różnych krajów. Ceny oferowanych biletów wahały się od 1 do 5 tys. zł.

Fałszywa strona wiernie naśladowała prawdziwą, ale była prowadzona tylko w języku angielskim, podczas gdy oficjalne strony UEFA są dostępne w wielu językach. Internauci mogli się na niej logować i dowiadywać się o m.in. o możliwości zakupu biletów na mecze piłkarskie EURO 2012. Był tam formularz rejestracyjny, w którym należało podać swoje dane, aby wziąć udział w losowaniu biletów.

Każdy, kto zarejestrował się na fałszywej stronie, otrzymywał numer, a po pewnym czasie drogą elektroniczną przysyłano mu wiadomość o wylosowaniu biletów potem kolejną wiadomość o konieczności wpłaty pieniędzy na podany rachunek bankowy.

Ludzie wpłacali pieniądze, trwa obliczanie strat, jakie ponieśli pokrzywdzeni

powiedziała Renata Laszczka-Rusek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jedna osoba w związku z tą sprawą została zatrzymana i aresztowana. Ze względu na dobro śledztwa policja nie udziela o niej żadnych informacji.

Fałszywa strona miała adres www.euro2012portal.com. Policja apeluje o kontakt wszystkich, którzy logowali się na niej. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ. (PAP)

kop/ abr/ 13:06 11/05/04

Więcej o: