WinRAR 3.90, czyli jeszcze lepsza kompresja danych

Chyba każdy zmierzył się kiedyś z przesyłaniem dużych plików przez Internet. Niezawodnym do tego narzędziem jest właśnie WinRAR, za pomocą którego można kompresować, dekompresować oraz dzielić na części duże pliki.

WinRAR na tle konkurencji

WinRAR umożliwia odpakowanie większości skompresowanych plików, obsługuje bowiem około 60 typów archiwów, w tym te najbardziej znane: .rar, .zip, .cad, itp. W testach porównawczych podobnych programów zyskuje przychylne opinie także jeśli chodzi o prędkość kompresji. WinRAR zajął 32 miejsce wśród 206 programów do kompresji i dekompresji, co daje dość dobry wynik.

WinRAR 3.90 - co nowego?

W najnowszej wersji programu poprawiono szereg błędów, a także poprawiono kompatybilność WinRAR 'a z nowszymi systemami operacyjnymi. Zajęto się na przykład niepoprawnie działającym w Windows 7 beta menu kontekstowym, oraz brakiem możliwości zmiany nazwy pliku zawierającego w nazwie 5 i więcej ciągłych spacji. Dodatkowo WinRAR daje możliwość zaszyfrowania swoich plików. Producent zaznacza , że algorytmy zastosowane w nowej wersji WinRAR dają lepszą ochronę niż innych programów ze względu na stosowanie standardu AES-128.

Ściągnij program WinRAR .

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl

Sprostowanie

Serdecznie przepraszamy naszych Czytelników za pomyłkę która miała miejsce wczoraj, czyli opublikowanie niefortunnego filmu o łamaniu zabezpieczeń programu WinRAR w tekście o nowej wersji programu. W pośpiechu umieściliśmy niewłaściwy film z serwisu YouTube. Było to całkowicie przypadkowe zdarzenie, dziękujemy za szybką reakcję i zwrócenie uwagi na błąd. Dokładamy starań, aby przygotowywać rzetelne materiały i mamy nadzieję, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca w przyszłości. Przeprosiny zostały wysłane również do producenta programu. Poprzedni tekst (o tej samej treści) został usunięty z bazy, ale nasz dział IT przygotował przekierowanie 301.

Redakcja Technologie.gazeta.pl

Czy film "jak scrackować WinRara" obok artykułu był najgłupszą rzecza jaką widziałeś na naszej stronie?