Galaxy S3 kontra Galaxy S2, czyli mały lifting czy wielka rewolucja?

Różnica w nazwie mogłaby mało wtajemniczonym sugerować, że Galaxy S3 od Galaxy S2 dzieli kilka drobnych poprawek. Samsung tymczasem zmienił w swoim najnowszym smartfonie naprawdę bardzo wiele.

Zacznijmy od tego, co rzuca się w oczy najbardziej:

Bryła

Różnica między oba telefonami jest tak duża, że trudno nie zwrócić na nią uwagi. Galaxy S2 przypomina swoim wyglądem opiłowany na brzegach kafelek. Bardzo ascetyczny i raczej zachowawczy projekt. S3 to zupełna zmiana. Telefon jest większy i wyraźnie wyokrąglony. Miłośników S2 z pewnością zaskoczy swoimi krągłościami. Zresztą zobaczcie sami :

Zobacz wideo

Wyświetlacz

4.3-inch with a 800 x 480 pixels resolution

Super AMOLED Plus capacitive touch-screen

217 ppi pixel density

The new kid in town, The Galaxy S3 will however, sport:

4.6-inch HD with a 1280 x 720 pixels resolution

Super AMOLED Plus capacitive with TouchWiz screen

319 ppi pixel density

Staruszek Galaxy S2 mógł się pochwalić wyświetlaczem AMOLED Plus o przekątnej rzędu 4,3 cala. Jego rozdzielczość oscylowała wokół 800 x 480 pikseli, gęstość wynosiła natomiast 217 ppi. Całość chroniła powłoka Gorilla Glass.

Pretendent w postaci Galaxy S3 to już wyświetlacz HD Super AMOLED, o przekątnej 4,8 cala, rozdzielczości rzędu 1280 x 720 pikseli (HD) i gęstości wynoszącej aż 319 ppi. Chroni go Gorilla Glass w wersji drugiej.

Różnica jest więc spora zarówno w wielkości ekranu, jego rozdzielczości a nawet gęstości punktów tworzących obraz. Ciężko nazwać to kosmetyczną zmianą.

Procesor

W starszej wersji jest to dwurdzeniowy 1,2 Ghz Exynos, w najnowszej to już czterordzeniowiec -  1,4 Ghz Exynos. Różnica więc znaczna. Póki co jednak, nawet przedstawiciel Samsunga przyznaje, że aplikacji zdolnych do wykorzystania czterech rdzeni nie jest zbyt dużo .

Zobacz wideo

Bateria

Większy ekran to większy apetyt na prąd, dlatego "trójka" została wyposażona w akumulator o pojemności 2100mAh, w "dwójce" było to 1650mAh.

Trzeba też wspomnieć o ulepszonym w S3 aparacie fotograficznym (robi zdjęcia HDR, ma funkcję Auto-Focus).

Tabela porównująca Samsung GalaxyTabela porównująca Samsung Galaxy fot. Engadget

Najnowszy telefon Samsunga jest też nieco szerszy i tylko odrobinę grubszy. I naprawdę robi o wiele lepsze wrażenie niż poprzednik. Przypomina nieco Galaxy Note - model z najwyższej półki.

 

[ za  thegalaxys3.com ]

dane dostarcza:

embed
Więcej o: