Jaki będzie iPad Air 3? Znamy pierwsze szczegóły

Choć plotki dotyczące następcy iPada Air 2 znajdują się dziś w cieniu doniesień o powrocie 4-calowego iPhone'a, to jednak w ostatnim czasie pojawiło się kilka interesujących szczegółów dotyczących najnowszego tabletu Apple.

W serwisie MacRumors pojawił się szkic prezentujący prawdopodobny wygląd iPada Air 3. Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak iPad Pro, nowe urządzenie Apple zostanie wyposażone w głośniki stereo znajdujące się na jego górnej i dolnej krawędzi. Ma to zapewnić lepsze wrażenia w czasie odtwarzania muzyki i filmów. iPad Air 2 oraz iPad mini 4 wyposażone są w głośniki znajdujące się jedynie na dolnej krawędzi urządzenia, pod przyciskiem "Home".

iPad Air 3iPad Air 3 nowhereelse.fr nowhereelse.fr

Czytaj też: 4-calowy iPhone już w marcu? Znamy szczegóły

Szkic prezentuje również inną nowość - lampę błyskową, która znajduje się pod obiektywem aparatu. iPad Air 3 może być więcej pierwszym tabletem Apple w historii wyposażony w tę funkcję.

Z doniesień MacRumors wynika, że nowy iPad zostanie wyposażony w układ A9, mocniejszą baterię oraz nowy ekran Oxide TFT, który zagwarantuje lepsze odwzorowanie kolorów.

Wciąż nie wiemy, czy firma z Cupertino zdecyduje się wyposażyć nowego iPada w technologię 3D Touch, która obecnie jest dostępna jedynie dla posiadaczy iPhone'a 6S oraz iPhone'a 6S+.

iPad Air 3 ma zostać zaprezentowany wraz z 4-calowym iPhonem 5se na przełomie marca i kwietnia br.

Jaki będzie iPhone 7? Wszystko, co wiemy o kolejnym flagowcu Apple

Więcej o: