7 gier na PlayStation 4, w które zdecydowanie warto zagrać. Jeśli masz je jeszcze przed sobą, to szczerze ci zazdroszczę

PlayStation 4 dysponuje dużą kolekcją gier ekskluzywnych, czyli tytułów, w które nie zagramy na żadnej innej platformie. Nie wszystkie z nich są fabularnymi i wizualnymi arcydziełami, ale jest kilka perełek, których nie możecie ominąć.
The Last of Us: Remastered The Last of Us: Remastered fot. Materiały Prasowe

The Last of Us: Remastered

Jedna z najlepszych gier (jeśli nie najlepsza) na PlayStation 3 doczekała się zremasterowanej wersji na PS4. Postapokaliptyczny survival horror od studia Naughty Dog to prawdziwa perełka. Świetny klimat, znakomita oprawa audiowizualna i nietypowy duet bohaterów. The Last of Us to gra, która zostanie w waszej pamięci na długie lata. Pozycja obowiązkowa.

'God of War' 'God of War' fot. Sony

God of War

Kratos powrócił. I zrobił to w wielkim stylu. Nowa odsłona trzecioosobowego hack-and-slasha od studia Santa Monica, to jedna z najlepiej ocenianych gier 2018 r. Wędrówka pogromcy helleńskich bogów po skutych lodem nordyckich krainach pełna jest widowiskowych starć i zaskakujących zwrotów akcji. God of War podejmuje również trudny temat budowania relacji między Kratosem, a jego zagubionym synem - Atreusem. Dla wielu, to gra tej generacji.

Nasze wrażenia z nowego God of War znajdziesz w tym miejscu.

Uncharted 4 - Kres złodzieja Uncharted 4 - Kres złodzieja Fot. Naughty Dog

Uncharted 4: A Thief's End

Każda historia ma swój początek i koniec. Uncharted 4 stanowi finał historii Nathana Drake'a. Znajdziemy tu to, za co pokochaliśmy serię: tajemnicze artefakty, zagadki, dramatyczne pościgi i widowiskowe strzelaniny. Wszystko to zostało  podane w fenomenalnej oprawie audiowizualnej. Pora poznać ostateczne przeznaczenie Drake'a.

Naszą recenzję Uncharted 4: A Thief's End znajdziesz w tym miejscu.

Horizon: Zero Dawn Horizon: Zero Dawn fot. Daniel Maikowski

Horizon Zero Dawn

Horizon: Zero Dawn to trzecioosobowa gra akcji z elementami RPG, która rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, opanowany przez robotyczne dinozaury.  Bohaterką gry jest Aloy, która w wyniku niewyjaśnionych okoliczności zostaje wydalona ze swojego plemienia.

Gra studia Guerrilla była jednym z elementów kampanii promującej konsolę PS4 Pro, która umożliwia rozgrywkę w  4K i  HDR. Horizon okazał się świetną wizytówką nowego sprzętu.

Naszą recenzję Horizon: Zero Dawn znajdziesz w tym miejscu.

Until Dawn Until Dawn fot. Materiały Prasowe

Until Dawn

Until Dawn to gra utrzymana w konwencji horroru klasy B. To, co na kinowym ekranie może  wywoływać uśmiech politowania, w interaktywnym wydaniu sprawdza się świetnie. W grze kierujemy losami grupy nastolatków, którzy trafili do odciętego od świata górskiego zacisza. Jaka tajemnica ich łączy? Kto chce ich śmierci? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo Uncharted: Zaginione Dziedzictwo fot. Daniel Maikowski

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Jeśli po ukończeniu Uncharted 4 wciąż macie niedosyt, to spin-off tej znakomitej serii może zaspokoić wasz apetyt. W The Lost Legacy nie spotkacie co prawda Nathana Drake'a, ale ciekawa fabuła i dwie bardzo interesujące bohaterki w pełni rekompensują jego nieobecność.

Naszą recenzję Uncharted: Zaginione Dziedzictwo znajdziesz w tym miejscu.

Marvel's: Spider-Man Marvel's: Spider-Man fot. DM

Marvel's: Spider-Man

Czy jedna z najbardziej wyeksploatowanych postaci w historii popkultury wciąż może nas przykuć do konsoli na wiele godzin? Zdecydowanie tak. Marvel's Spider-Man, to jesienna lektura obowiązkowa, a zarazem jedna z najlepszych gier na PlayStation 4.

Intuicyjny system sterowania, dynamiczna i widowiskowa walka i świetna oprawa wizualna sprawiły, że Spider-Man stał się pierwszą grą od bardzo dawna, w której "wybiłem platynę".

Fruwanie po wirtualnym Manhattanie na tle zachodzącego słońca zapiera dech w piersiach.

Naszą recenzję Marvel's Spider-Man znajdziecie w tym miejscu.

Więcej o: