Te laptopy do nauki i pracy zdalnej kupisz teraz w dobrych cenach. Popularne modele z wyprzedaży

Ostatni rok zmusił wielu z nas do zainwestowania w sprzęt do pracy czy nauki z domu. W wielu przypadkach okazało się, że w domu jest potrzebny więcej niż jeden laptop albo wymiana dotychczasowego na lepszy model, który sprawdzi się w intensywnej codziennej pracy. Jeżeli więc jesteś w trakcie szukania dobrego, taniego laptopa do nauki czy pracy, oto trzy propozycje, które warto rozważyć.

Laptopy wymienione w tej liście znacznie lepiej sprawdzą się pod kątem pracy, nauki zdalnej lub codziennego przeglądania internetu, niż jako sprzęt służący do grania w gry. Oczywiście, nie jest to niemożliwe, aczkolwiek dla większości produkcji, ich wydajność będzie po prostu zbyt niska i nie ma co się oszukiwać, że w takiej cenie znajdziemy sprzęt idealny do wszystkiego. 

Poznaj komputery z serii Elite - najlepiej zabezpieczony sprzęt firmy HP! Poznaj komputery z serii Elite - najlepiej zabezpieczony sprzęt firmy HP!

  • Laptop LENOVO Yoga 300-11IBR

Największą zaletą tego komputera jest jego konstrukcja. Twórcy chwalą się możliwością obrotu 11-calowego ekranu o 360 stopni, przez co z laptopa możemy zrobić tablet (ekran działa również na dotyk). O wydajność sprzętu dbają procesor Intel Celeron N3060, 2 GB pamięci RAM oraz karta graficzna Intel HD Graphics 400. Inną zaletą Yogi jest jego poręczność oraz lekkość. Lenovo Yoga 300-11IBR można dostać już za niecałe 800 zł.

  • Laptop ASUS VivoBook A540LA-XX1408T 

Laptop ASUSa to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich potrzebujących przenośnego komputera w relatywnie niewielkiej cenie. ASUS wyposażył swoje dzieło w ponad 15-calowy ekran o rozdzielczości HD, aczkolwiek w przeciwieństwie do Yogi nie jest on dotykowy. Jednakowoż, zamiast dotykowego ekranu wyposażono go w wydajniejsze wnętrze, jakim jest procesor Intel Core I3 piątej generacji, 4 GB pamięci RAM, kartę graficzną Intel HD Graphics 5500 oraz superszybki dysk SSD o pamięci 265 GB. Oprócz tego ASUS chwali się jakością dźwięku wydobywającego się z głośników wyposażonych w technologię SonicMaster. Wraz ze wzrostem jakości, wzrasta również cena, ponieważ Laptop ASUSa kosztuje około 1400 zł.

Surface Laptop Go Niezła cena i kilka kompromisów. Surface Laptop Go może się podobać [TEST]

  • Laptop HP Stream 14-AX000NW

Następną ciekawą opcją jest produkt Hewlett-Packard. Laptop HP Stream plasuje się pomiędzy modelami, które przedstawione zostały powyżej. Podobnie do VivoBook ASUSa oferuje 14-calowy ekran w rozdzielczości HD. Jeżeli, zaś chodzi o podzespoły tego komputera, to ich specyfikacja jest na podobnym poziomie, co w przypadku laptopa Lenovo. Oba te laptopy wyposażone są w procesor Intel Celeron N3060, 2GB pamięci RAM oraz tę samą kartę graficzną, czyli Intel HD Graphics 400. Dużą zaletą Laptopa HP jest również solidna obudowa wykonana z doskonałej jakości plastiku oraz aluminium. Jest to poręczny i niezawodny sprzęt idealny do nauki czy pracy zdalnej. Jego cena waha się w granicach 1100 zł.

Zobacz też: Laptop do 2000 złotych. Czy da się kupić dobry model w tej cenie? Przegląd rynku

Zobacz wideo Chcesz zacząć przygodę z programowaniem? Te aplikacje mogą być pomocne
Więcej o: