Guma Turbo wróciła do sklepów. W Biedronce pojawiła się kultowa guma z lat 80.

Guma Turbo wróciła na sklepowe półki. Pamiętacie jej smak? Wewnątrz opakowania, tak jak kiedyś, obrazki z samochodami.

Guma Turbo znów pojawiła się w polskich sklepach. A konkretnie na półkach sieci Biedronka. Zmieniono opakowanie, logo i wygląd obrazków wewnątrz opakowania, inny jest również producent. Czy jedynymi rzeczami, które łączą nową wersję z kultową w latach 80. i 90. gumą, będą nazwa i smak?

Postanowiliśmy to sprawdzić. Poszliśmy do Biedronki i kupiliśmy gumy Turbo. Smak ten sam! Guma, tak jak kiedyś, zawiera wkładki ze zdjęciami samochodów i motocykli.

Guma Turbo wraca na stałe?

Guma do żucia Turbo aż do 2007 r. produkowana była przez turecką firmę Kent. Jej nowa wersja, która pojawiła się właśnie w Biedronce, wytwarzana jest również w Turcji, ale przez firmę Progum na zlecenie zakładów Jutrzenka w Dobrym Mieście. W sklepach kosztuje 29 groszy. Biuro prasowe Jeronimo Martins poinformowało, że w sprzedaży dostępna będzie od 2 do 8 lipca, w ramach oferty czasowej produktów "Vintage". Jednak jak dowiedzieliśmy się od importera, rozważane jest pozostawienie jej w ofercie na stałe.

W latach 90. pojawiły się nieprawdziwe pogłoski o rakotwórczości gum Turbo, co najprawdopodobniej w późniejszych latach doprowadziło do spadku jej popularności i zaprzestania produkcji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: