Ten pomysł Play bardzo pozytywnie nas zaskoczył. "30 dni na rezygnację z usług"

Play mocno walczy o rynek. W 2015 roku liczba abonentów sieci wzrosła do ponad 14,15 mln, a udział w rynku do 25,2 proc. Na początku marca telekom wprowadził do oferty połączenia z internetem w nowej sieci 4G LTE Ultra, teraz inauguruje program promocyjny o nazwie Fair Play, wskutek którego można zrezygnować z usług sieci w terminie 30 dni.

Fair Play wzorowany jest na rozwiązaniach znanych w wielu branżach w Stanach Zjednoczonych i innych krajach zachodnich. W Polsce taki sposób przyciągania klientów stosowany jest stosunkowo od niedawna, a jest to zupełna nowość w branży telekomunikacyjnej. W handlu to już funkcjonuje. Np. jako jedna z pierwszych na naszym rynku zaproponowała go sieć amerykańskich sklepów outletowych TK Maxx, w której możemy zwrócić rzeczy w terminie do 28 dni za darmo i odzyskać gotówkę lub wymienić je na inny  towar.

Czytaj też: Wiedźmin 3: Dziki Gon grą roku na Game Developers Choice Awards

Play kieruje się więc ogólnymi zasadami rozwiązań obowiązującymi w innych branżach. Szczegółowe zaś rozwiązania dostosował do warunków branżowych i modelu prowadzenia biznesu.

Play Fair PlayPlay Fair Play Play

Zmiana umowy

W programie Fair Play klienci w ciągu 30 dni od momentu podpisania umowy lub aneksu ją przedłużającego, mają możliwość dokonania zmian warunków umownych. Będzie jednak on działał tylko w salonach Play, nie będzie można z niego korzystać przez Internet. Osoby, które będą zawierać umowę przez Internet, mogą skorzystać z prawa zwrotu towaru kupionego przez Internet przez 14 dni od daty zakupu.

Play Fair PlayPlay Fair Play Play

Kruczki i opłaty

Jeżeli modyfikujemy warunki umowy, możemy się liczyć z opłatami. Sama zmiana oferty dokonywana jest bezpłatnie. Jednak zmiana oferty, do której był zakupiony telefon, wymaga uwzględnienia zmiany ceny zakupu telefonu. Oznacza to konieczność wyrównania ceny urządzenia do ceny obowiązującej w danej ofercie, w cenniku z dnia podpisania umowy.

Jeśli zmieniamy abonament na wyższy, gdzie cena urządzenia jest niższa, to zwracana jest nam kwota nadpłaty. Gdy zmieniamy abonament na niższy - dopłacamy.

W Play możemy także zwrócić zakupiony przy podpisywaniu umowy telefon. Niestety, będziemy musieli zapłacić opłatę za korzystanie z urządzenia. Nie ma znaczenia, czy telefon jest rozpakowany, czy nierozpakowany. Trzeba będzie zapłacić od 49 zł do 399 zł. Sama zaś rezygnacja z wcześniej podpisanej umowy będzie nas kosztować 99 zł.

 

Więcej o: