Dają do 20 tys. zł za polecenie pracownika. Otwierają biuro w Warszawie

Znany dostawca usług IT - Luxoft - otwiera czwarte biuro w Polsce, tym razem w Warszawie. Firma, która posiada oddziały w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku, w tym roku planuje zwiększyć zatrudnienie o 25 proc.

Założona w 1995 r. w Rosji firma IT - dziś z siedzibą w Szwajcarii - ma w Polsce już ponad 2 tys. pracowników. Specjaliści zatrudnieni w stolicy będą pracowali dla branży bankowej.

Przemysław Berendt, globalny wiceprezes Luxoft ds. marketingu tłumaczy, że wejście do Warszawy to logiczna konsekwencja zwiększania zaangażowania w rosnący rynek IT w Polsce. - Stolica posiada ogromną pulę talentów z zakresu programowania - mówi. 

Do pracy w warszawskim oddziale firma poszukuje przede wszystkim informatyków z kilkuletnim stażem zawodowym i doświadczonych menedżerów. Ale planowane są też przyjęcia absolwentów uczelni wyższych znajdujących się na początku kariery zawodowej. Rekrutowani będą m.in. programiści .Net, Java,C++, a także specjaliści QA i analitycy biznesowi.

Notowany na nowojorskiej giełdzie globalny gracz jest obecny w Polsce od 2010 r. i słynie z niecodziennych metod rekrutacji. 500 złotych za stanowiska juniorskie, 5 tys. zł za specjalistyczne i nawet 10 tys. za menedżerskie. Tyle płaci za polecenie pracownika. A w pilnych przypadkach - nawet dwa razy tyle.

W 2014 r. w związku z rozwojem centrum w Krakowie Luxoft prowadził zaś program relokacyjny dla zdolnych informatyków, którzy chcieliby rozwijać swoją karierę w stolicy Małopolski. Firma chciała zatrudnić m.in. specjalistów z Katowic, Rzeszowa, Opola czy Częstochowy. Oferowała im do 16,5 tys. zł netto na pokrycie wydatków związanych z przeprowadzką i zamieszkaniem w Krakowie.