.google - nowa domena już możliwa do rejestracji. W drodze kolejne

Robert Kędzierski
Firmy mogą już rejestrować strony pod zupełnie nowymi, korporacyjnymi domenami. Co powiecie na adres blog.google? Takich nazw będzie wkrótce więcej.

Być może wkrótce czeka nas prawdziwy zalew kompletnie nowych stron internetowych. Firmy mogą bowiem rejestrować zupełnie nowe domeny - pochodzące od ich nazw. Nowy sufiks ma ułatwić komunikację. 

Czytaj też: Reklamował domenę związaną z zakładami sportowymi. Jest wyrok.

Jedną z pierwszych, która najlepiej pokazuje na czym polega zmiana jest blog.google. Pod tym adresem, jak wyjaśnia Engadget, znajdziemy skumulowane informacje z kilkunastu blogów prowadzonych pod rożnymi adresami przez giganta internetu.

Firmy mogą od teraz tworzyć własne strony takie jak np. promocje.ford, bony.mcdonalds, play.samsung itp. W tej chwili z nowych domen najchętniej korzysta Google - udostępnia swe serwisy i informacje m.in. pod adresami domains.google, registry.google. 

Pytanie tylko, czy firmy zdecydują się na masowe korzystanie z nowych domen. Dla wielu użytkowników nowe nazwy mogą okazać się mylące. Jaka jest wasza opinia w tej kwestii? 

Więcej o: