Kaufland podnosi pensje pracownikom. Dla kasjerów blisko 3000 zł. Do tego pakiet świadczeń

Robert Kędzierski
Kaufland poinformował, że zgodnie z zapowiedziami z początkiem marca rozpoczął proces podwyższania pensji swoim pracownikom. Na podwyżki w tym roku niemiecka sieć wyda 55 mln zł.

Kaufland, należący do tego samego właściciela co Lidl, ogłosił, że podnosi pensje pracownikom. 95 procent z nich już od marca zarabia nawet o 300 złotych więcej. Płaca jest więc wyższa o ponad 10 procent.

Czytaj też: W tych sieciach wydajemy co roku łącznie 100 miliardów złotych. Kaufland na miejscu...

Kasjer zatrudniony w sklepie znajdującym się w małym mieście może liczyć od 1 marca na pensję 2600-2900 złotych brutto. W większych aglomeracjach pensja wynosi 3000-3300 zł brutto, w Warszawie 3100-3400 zł brutto. 

Kolejne 100 złotych dla lojalnych

Przedstawiciele koncernu podkreślają, że już po sześciu miesiącach zatrudnienia  kasjer-sprzedawca może liczyć na trzy kolejne podwyżki - po 100 złotych każda. Po dwóch i pół roku pracy pensja wynosić więc będzie od 2900 do 3400 złotych brutto, przy czym pracownicy mają gwarancję kolejnych podwyżek w następnych latach pracy. 

Kaufland stawia na rozwój pracowników, dlatego aż 95 proc. awansów w firmie to awanse wewnętrzne. To dla nas oczywiste, że rekrutację prowadzimy w pierwszej kolejności wśród własnych pracowników

– stwierdziła Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Dodatkowe świadczenia

Wiadomości Handlowe donoszą, że podwyżki to nie jedyne korzyści dla pracowników. Kaufland oferuje im świadczenia dodatkowe: opiekę medyczną, ubezpieczenie grupowe na życie, bony i dofinansowanie wakacji. 

Pensja wyższa od minimalnej

Firma prowadzi badania i stara się, by jej pracownicy zarabiali co najmniej 30 procent więcej, niż wynosi pensja minimalna. 

Podwyżki obejmą również innych pracowników Kauflandu - m.in. magazynierów. Zwiększenie pensji pochłonie w tym roku 55 mln zł. W zeszłym roku było to 44 mln. 

Więcej o podwyżkach w polskich sieciach handlowych można przeczytaj w materiale Marty Piątkowskiej. 

 

Więcej o:
Komentarze (88)
Kaufland podnosi pensje pracownikom. Dla kasjerów blisko 3000 zł. Do tego pakiet świadczeń
Zaloguj się
 • moman5

  Oceniono 11 razy 7

  Nauczyciel mgr z przygotowanie pedagogicznym zaczynajacy prace dostaje 2261 zł brutto.

 • Dariusz Koszkul

  Oceniono 9 razy 5

  a ja ostatnio widzialem ogloszenie na inzyniera budowy po studiach energetycznych, min 2 letnim doswiadczeniem, praca w wiekszosci na delegacji za 3 tys brutto - czyli ok 2,3 netto - czyli ok 600 euro netto. swiat oszalal.

 • szyderczy_szyderca

  Oceniono 19 razy 5

  3400 brutto - czyli pracodawca wykłada 4100 zł, pracownik dostaje z tego 2400 zł a opresyjne państwo zabiera 1700 zł.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 4 razy 2

  Ale chyba członkowie KOD, zwolennicy nowoczesnej, lewacy z Razem zgodnie odmówią ?
  Przecież to wynik polityki pis i 500+
  Gdzie wasz honor? Sprzedacie go za 300 zet?

 • Czupakabros

  Oceniono 4 razy 2

  Ja ostatnio spotkałem debila co oferował piekarzowi ciekawą stawkę - na dniówkę 12 godzin bo to jego minimum jeżeli idzie o czas pracy - uwaga 8,80zł netto na godzinę wyszło. Tak samo liczone nadgodziny, soboty i niedziele. To się nazywa być złodziejem i jęczeć że ludzi do pracy nie ma. Ja szmaciarza mogę za tą kasę zatrudnić w innej piekarni i wyciągnę drugie tyle dla siebie. Da się da. Tylko frajerów brakuje. Koleś dwoma chlebkami foremkowymi płaci mu na godzinę (wartość). Żałosny sku...el. I dlatego w Polsce brakuje rąk "frajerów" do pracy. A pracodawcy dalej jęczą że nic się nie opłaca i prowadza firemki na garbie pracownika.

 • Rafał Idryjan

  0

  Ale nie chwalą się,ze te podwyżki kosztem redukcji etatów,likwidacji stanowisk(to akurat O.K),no i umowy na 3/4 etatu...

 • Ryszard Poks

  0

  A wiecie ze ten slawny Kaufland boi sie zatrudniac osoby powyzej 60 roku.Wiem bo dwa razy sie staralem i odmowli...Kaufland Gryfice

 • 162tony

  0

  Zapraszam - Kaufland na granicy Łodzi i mniejszego miasta, 2200 na początku, po 3 miesiącach 2400, po roku 2600... oczywiście brutto...
  Pakiet świadczeń - jest jak sobie opłacisz... 50/120zł ubezpieczenie w zależności od wariantu, możesz mieć opiekę medyczną jak zapłacisz 30/50/100... no i pakiet rekreacyjny 147zł za kartę sportową...

  LOL

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX