Jesteś klientem Alior Banku? Przygotuj się na kilka dni bez dostępu do swojego konta

Z uwagi na konieczność dokończenia integracji systemów informatycznych Alior Banku z działalnością przejętą z Banku BPH, nie będzie można korzystać z bankowości internetowej i mobilnej, infolinia zamilknie, zaś placówki zostaną zamknięte.

Przerwa techniczna potrwa od piątku 24 marca od godz. 23:00 do poniedziałku 27 marca br. do godz. 6:00. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej Alior Banku:

Klienci nie będą mogli realizować przelewów, płatności internetowych ("Płacę z Alior Bankiem"), płatności BLIKiem, ani korzystać z innych usług bankowości elektronicznej. Niedostępne będą również usługi Kantoru Walutowego, Biura Maklerskiego, T-Mobile Usługi Bankowe oraz HAIZ. Bank nie będzie obsługiwał wniosków internetowych dotyczących sprzedaży produktów, płatności i sprzedaży ratalnej w internecie i sklepach tradycyjnych.

Na szczęście w tym czasie będzie można realizować transakcje kartami płatniczymi (w tym kartami walutowymi Kantoru Walutowego), czyli płacić nimi w sklepach i punktach usługowych oraz wypłacać pieniądze z bankomatów. Pełną listę ograniczeń wynikających z weekendowej przerwy prezentuje poniższa tabela.

embed

Osobna przerwa techniczna nie ominie również klientów przejętych z Banku BPH. Dla nich rozpocznie się ona nieco wcześniej, bo w piątek 24 marca już od godziny 14:30. Po godzinie 6:00 w poniedziałek 27 marca będą mogli korzystać z systemów Alior Banku.

Zobacz także WIDEO: Klimas: Tutaj był Jarmark Europa, jeansy marmurkowe z Turcji, a ja chciałam Paryż sobie robić [NEXT TIME]

Klimas: Tutaj był Jarmark Europa, jeansy marmurkowe z Turcji, a ja chciałam Paryż sobie robić [NEXT TIME]

Więcej o: