Tesco zamyka 9 sklepów w całej Polsce. Żeby biznes był "silniejszy i trwalszy"

Sieć Tesco poinformowała, że do 14 września zamknie swoje sklepy w Białymstoku, Głogowie, Koninie, Łodzi, Opolu, Oświęcimiu, Wałbrzychu, Ścinawie i Żywcu. Przeprowadzi zwolnienia grupowe.

Jak podaje Tesco, konkretnie zlikwidowane zostaną następujące sklepy: Białystok Białostoczek, Głogów Jedności, Konin Chopina, Łódź Galeria, Opole Łąkowa, Oświęcim Majzla, Wałbrzych Główna, Ścinawa Lubińska  i Żywiec Kościuszki.
 
Dlaczego Tesco zamyka sklepy? Odpowiedź jest prosta – bo są nierentowne. - Przez minione lata przynosiły straty, zmniejszając w ten sposób środki, które moglibyśmy przeznaczyć na rozwój naszego biznesu w Polsce – komentuje Martin Behan, Dyrektor Zarządzający Tesco w Polsce. I dodaje, że… ta decyzja pozwoli Tesco budować w Polsce „silniejszy, trwalszy biznes”.
 
Sieć poinformowała już o swoich planach związki zawodowe oraz lokalne urzędy pracy. Jak mówi Behan, „priorytetem” spółki  jest zaoferowanie pracownikom z zamykanych placówek alternatywnych stanowisk w sklepach w regionie.
 
Ale wszystko „w miarę możliwości”. Na razie pewne jest to, że pracowników z zamykanych sklepów obejmą zwolnienia grupowe, które mają się rozpocząć jeszcze w czerwcu.

Czytaj też: "Solidarność" z Tesco: Pracownicy mogą dostać niecałe 43 zł podwyżki. "To upokarza"

Tesco posiada w Polsce ponad 400 sklepów.

Więcej o:
Komentarze (150)
Tesco zamyka 9 sklepów w całej Polsce. Żeby biznes był "silniejszy i trwalszy"
Zaloguj się
 • wortat

  Oceniono 64 razy 8

  Jak trzeba płacić normalne podatki to się okazuje raptem nierentowne. Ulgi pewnie się skończyły.
  Tak jak Agorze i teraz codziennie o marketach. :-)

 • sothink

  Oceniono 12 razy 4

  brytyjski biznes jest słaby po prostu, z ich kulturą 5-o'clock wszystko przegrają..

 • lazy_bones

  Oceniono 9 razy 3

  Nic dziwnego. W swojej błyskotliwości stwierdzili, że jak zostawią dwóch czy trzech pracowników na cały sklep i dadzą kasy samoobsługowe (wymagające z resztą notorycznych interwencji pracownika) to nagle oszczędzą chajsy. A po prostu mają odpływ klientów. Dobrze dziadom.

 • smurfmadrala

  Oceniono 13 razy 3

  To dobra wiadomość, od dawna omijam skrupulatnie molochy wielohektarowe.
  Patologiczna skala stanowi zagrożenie w wielu kwestiach.

 • wyborczapropaganda

  Oceniono 5 razy 3

  W Bogatyni lepiej zamknijcie, bo takiego syfu jak tam to nie ma nigdzie.

 • nino.rota

  Oceniono 2 razy 2

  Ludzi szkoda, Tesco nie.
  Texit.

 • arkalionxp

  Oceniono 2 razy 2

  Tesco trochę przesadziło z cenami,jako market przespał chyba konkurencje.Ja nie byłem ponad rok w żadnych z ich marketów,moje obserwację biorę tylko z ulotek jakie wrzucane są mi do skrzynki. Skoro u nich ceny na ulotkach są wyższe od tych co w normalnej sprzedaży oferuje Lidl czy Biedronka nie mówiąc już o Auchman ,to ja się dziwię,ze oni zamykają tylko 9 sklepów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX