Tesco zamyka 9 sklepów w całej Polsce. Żeby biznes był "silniejszy i trwalszy"

Sieć Tesco poinformowała, że do 14 września zamknie swoje sklepy w Białymstoku, Głogowie, Koninie, Łodzi, Opolu, Oświęcimiu, Wałbrzychu, Ścinawie i Żywcu. Przeprowadzi zwolnienia grupowe.

Jak podaje Tesco, konkretnie zlikwidowane zostaną następujące sklepy: Białystok Białostoczek, Głogów Jedności, Konin Chopina, Łódź Galeria, Opole Łąkowa, Oświęcim Majzla, Wałbrzych Główna, Ścinawa Lubińska  i Żywiec Kościuszki.
 
Dlaczego Tesco zamyka sklepy? Odpowiedź jest prosta – bo są nierentowne. - Przez minione lata przynosiły straty, zmniejszając w ten sposób środki, które moglibyśmy przeznaczyć na rozwój naszego biznesu w Polsce – komentuje Martin Behan, Dyrektor Zarządzający Tesco w Polsce. I dodaje, że… ta decyzja pozwoli Tesco budować w Polsce „silniejszy, trwalszy biznes”.
 
Sieć poinformowała już o swoich planach związki zawodowe oraz lokalne urzędy pracy. Jak mówi Behan, „priorytetem” spółki  jest zaoferowanie pracownikom z zamykanych placówek alternatywnych stanowisk w sklepach w regionie.
 
Ale wszystko „w miarę możliwości”. Na razie pewne jest to, że pracowników z zamykanych sklepów obejmą zwolnienia grupowe, które mają się rozpocząć jeszcze w czerwcu.

Czytaj też: "Solidarność" z Tesco: Pracownicy mogą dostać niecałe 43 zł podwyżki. "To upokarza"

Tesco posiada w Polsce ponad 400 sklepów.

Więcej o: