Deutsche Bank chce sprzedać polski oddział. Zainteresowany Commerzbank, właściciel mBanku

Marcin Kaczmarczyk
Agencja Bloomberg twierdzi, że Commerzbank, który kontroluje w Polsce mBank, zainteresowany jest odkupieniem od Deutsche Banku części jego polskich aktywów.

O tym, że Deutsche Bank (DB) chce się wycofać z Polski pisaliśmy już tydzień temu. Teraz ponoć pojawił się poważny chętny na polskie aktywa niemieckiego banku. Jest nim Commerzbank, drugi co do wielkości bank w Niemczech, który dodatkowo ma niecałe 70 proc. akcji notowanego na giełdzie w Warszawie mBanku.

Commerzbank – wg Bloomberga – kupi między innymi segment pożyczek konsumenckich polskiej filii Deutsche Banku. DB nie zniknie ponoć całkowicie z Polski. Chce zachować np. segment bankowości korporacyjnej, który zajmuje się między innymi obsługą rachunków części dużych niemieckich firm działających w Polsce.

Czytaj więcej: Dlaczego Deutsche Bank chce się pozbyć polskich aktywów?

Commerzbank zapewne będzie chciał też przejąć od Deutsche Banku dział private bankingu – rachunków i usług bankowych dla najbogatszych klientów. Ten dział Deutsche Bank rozwijał u nas od lat. Podobnie zresztą jak Commerzbank, który usługi dla najbogatszych oferuje w Polsce od ponad  20 lat, wcześniej pod marką BRE Banku.

Poza tym wydaje się, że mBank powinien być teraz – po ostatnich zakupach banków przez grupę związaną z PZU – mocno zainteresowany wzmocnieniem swojej pozycji nad Wisłą. Ułatwi mu to bowiem konkurencję z dużymi polskimi instytucjami finansowymi kontrolowanymi przez państwo.

Tekst pochodzi z blogu „Giełda i gospodarka.pl”.

Więcej o:
Komentarze (5)
Deutsche Bank chce sprzedać polski oddział. Zainteresowany Commerzbank, właściciel mBanku
Zaloguj się
 • gnago

  Oceniono 1 raz 1

  nie dają tak doić bydełka jak dotychczas?

 • nikki124

  0

  Deutsche Bank pozbywa się mało intratnych oddziałów w ten sposób zarabiając na zapłatę kary finansowej. Nic w tym dziwnego. Można to potraktować jako swoista ciekawostkę, jak zjeść żeby nie być zjedzonym.

 • tomasz.rze

  Oceniono 5 razy -1

  Ciekawostka: niemiecki bank kupi niemiecki bank, ale za złotówki
  .

 • bbastek13

  Oceniono 5 razy -1

  czy jutro napiszecie że zainteresowany jest Santander a pojutrze że Millennium BCP ? Obydwa wraz z Commerzbankiem były wymienione w pierwszej informacji nt plotek o sprzedaży DB. Co nowego wnosi ta notka do sprawy ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX