Firma z Chojnic podbija światowe rynki. Otworzyła hotel Marriott w Edynburgu. Następnym celem serce Londynu

Pochodząca z Chojnic rodzinna firma Polcom specjalizująca się w rozwiązaniach modułowych otworzyła 22 listopada hotel Courtyard by Marriott w Edynburgu. Całkowity koszt inwestycji to ok. 14 mln funtów.

Czterogwiazdkowy hotel działający pod marką Courtyard by Marriott w Edynburgu jest częścią nowoczesnego kompleksu sportowego. W czteropiętrowym budynku znajduje się 160 pokoi i pięć sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 229 m2.

Hotel w całości został zbudowany z modułów wyprodukowanych w Polsce, które następnie przetransportowano do Szkocji.

– Modułowe konstrukcje cieszą się coraz większą popularnością na światowym rynku. Ich zaletą jest skrócenie czasu budowy. Dużo prostszy jest też sam proces „stawiania” hotelu, który wymaga zaangażowania mniejszej liczby pracowników czy sprzętu. Technologia modułowa pozwala na kompletne przygotowanie pokoi wraz z zapleczem – gotowe kontenery są na miejscu łączone w całość. To przyszłość budownictwa – mówi Łukasz Słominski, dyrektor zarządzający Grupy Polcom.

Koszt inwestycji to 14 mln funtów. Finansowanie dłużne projektu zapewnił Bank Gospodarstwa Krajowego. Docelowo 49 proc. udziałów w przedsięwzięciu będzie miał Fundusz Ekspansji Zagranicznej zarządzany przez PFR TFI. Podczas otwarcia obiektu podpisano porozumienie o dalszej współpracy z BGK i realizacji kolejnych inwestycji.

– Tylko w tym roku zwiększyliśmy nasze zaangażowanie w finansowanie ekspansji i eksportu polskich przedsiębiorstw o 60 proc. względem roku ubiegłego, osiągając po 9 miesiącach bieżącego roku poziom 1,6 mld zł, w tym 450 mln zł w sektorze budowlanym – mówi Jacek Szugajew, dyrektor zarządzający Banku Gospodarstwa Krajowego.

Po Edynburgu czas na Londyn

Podczas uroczystości otwarcia szkockiego hotelu podpisano również list intencyjny z BGK w sprawie finansowania trzeciego projektu Polcom w Wielkiej Brytanii – hotelu w londyńskiej dzielnicy Canary Wharf. Będzie to największy modułowy hotel wybudowany do tej pory, gdzie na 47 piętrach zlokalizowanych będzie 620 pokoi dwóch marek – AC by Marriott i Residence Inn by Marriott.

Grupa Polcom to rodzinna firma, specjalizująca się w rozwiązaniach modułowych w budownictwie oraz produkująca meble biurowe. Realizowała inwestycje na całym świecie – m.in. hotel sieci citizenM na Manhattanie oraz obiekty w Londynie, Calgary, Amsterdamie, San Francisco czy St. Petersburgu.

+++

Rafał Agnieszczak: Ktoś, kto zawsze jedzie po bandzie, nie wygra w biznesie [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (9)
Polska firma otworzyła hotel Courtyard by Marriott w Edynburgu. Drugi powstaje w Londynie
Zaloguj się
 • otopolskiepieklo

  Oceniono 1 raz 1

  no dobra - kontenery/klocki - ale jak to się ma do wytrzymałości struktury? jednak 4 pietra to coś innego niż 47 pietra (wspomniane)

  skoro to nie ma znaczenia, to czemu w portach kontenery nie ustawia sie do wysokosci 20?

  jesli natomiast jest jakis szkielet, który wypełnia się klockami (jak w przypadku statku) to może nalezałoby o tym wspomnieć?

 • mydish

  Oceniono 3 razy 1

  W Japonii niech startują, bo 160 pokoi upchać na 230 m2 to jest wyczyn. Z takim doświadczeniem w sam raz na Japońców. Super!

 • malgorzata.ewa.golab

  Oceniono 3 razy 1

  Super!!

 • porque

  Oceniono 2 razy 0

  Hahaha, polska firma podbija czy raczej Marriott? A moze Marriott jest polski tak jak polskie obozy zaglady...

 • phugoid

  0

  zwykla franczyza i reklama w gazecie, tylko po co sie pytam? zeby pozyskac nowych inwestorow? byc moze

 • Piotr C

  0

  Chyba siec Marriott otworzyla (albo franczyzobiorca, ktory jest operatorem hotelu) - a polska firma ten hotel zbudowała (co tez sie liczy). Nie?
  Niestety, konstrukcja wpisuje sie w polityke biznesowa firmy Marriott w ostatnich latach - obnizanie ceny kosztem jakosci. Zwlaszcza w sieci Courtyard w USA - tragedia.

 • mniklasp

  Oceniono 1 raz -1

  czy obozy koncentracyjne tez byly polskie ? Mariott International jest firma amerykanska, chyba Polak jej nie kupil?

 • gienekkoksiak

  Oceniono 3 razy -1

  "W czteropiętrowym budynku znajduje się 160 pokoi i pięć sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 229 m2."

  229m2/165 pomieszczeń to jakieś 1,39 m2 na pomieszczenie. Szału nie ma, ale jakoś się przekima nockę.

 • heliheli

  Oceniono 4 razy -2

  fajnie , znowu ktos kase z Polski syfonuje w swiat off-shoru .........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX