Zmiana na stanowisku prezesa KGHM. Radosław Domagalski-Łabędzki odwołany

Dotychczasowy prezes KGHM, Radosław Domagalski-Łabędzki został właśnie odwołany z pełnienia swojej funkcji. Wraz z nim stanowisko stracił również wiceprezes spółki.

Na skutek decyzji zebranej w trybie pilnym 10 marca rady nadzorczej KGHM Polska Miedź, stanowisko prezesa spółki stracił Radosław Domagalski-Łabędzki. Posady pozbawiono również wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych, Michała Jezioro. Dalsze losy firmy powierzono w ręce wiceprezesa, Rafała Pawełczaka. Domagalski-Łabędzki był prezesem KGHM od października 2016 roku.

O sprawie informują na Twitterze między innymi Andrzej Gajcy, dziennikarz Onetu oraz Karolina Baca-Pogorzelska z "Dziennika Gazety Prawnej". Na razie brak oficjalnego potwierdzenia tej informacji ze strony rzeczniczki prasowej KGHM.

Odwołanie Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji prezesa KGHM może być spowodowane przeprowadzanymi przez niego w spółce zmianami kadrowymi, dotyczącymi lokalnych działaczy kojarzonych z PiS. To nie spodobało się dolnośląskiemu posłowi i wiceszefowi PiS, Adamowi Lipińskiemu, który forsował zmianę na stanowisku prezesa firmy. W jego opinii, dotychczasowe działania prezesa KGHM mogą pogorszyć sytuację Prawa i Sprawiedliwości przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi.

Przed objęciem posady prezesa KGHM, Radosław Domagalski-Łabędzki był wiceministrem rozwoju w latach 2015-2016. Jedna z największych spółek skarbu państwa jaką jest KGHM Polska Miedź zatrudnia ponad 100 tys. osób i jest jednym z czołowych na świecie producentów miedzi i srebra rafinowanego.

Więcej o: