Ryanair rozwinie nowe tanie linie lotnicze. Razem z Nikim Laudą, legendarnym kierowcą rajdowym

Marcin Kaczmarczyk
Ryanair zamierza kupić 24,9 proc. akcji linii lotniczych Laudamotion. Po zakupie będzie już kontrolował 75 proc. akcji nowego taniego austriackiego przewoźnika, założonego przez Nikiego Laudę, jednego z najbardziej znanych kierowców w historii Formuły 1.

Linie lotnicze Laudamotion założył w 2003 roku sam Niki Lauda, teraz niemal 70-letni austriacki przedsiębiorca, w przeszłości utytułowany kierowca wyścigowy, trzykrotny mistrz Formuły 1. W 2011 roku sprzedał on Niki przewoźnikowi Air Berlin. Ten jednak w ubiegłym roku upadł. Niki Lauda odkupił od bankruta, z pomocą Ryanaira, swoją starą spółkę.

Teraz Irlandczycy chcą dokupić w Laudamotion jeszcze wspomniane 24,9 proc. udziałów i dalej je rozwijać razem z Nikim Laudą w ich zarządzie.

Czytaj więcej: Na wakacje do Odessy? Linie Yanair uruchamiają nowe połączenie z Polski. 

Laudamotion prowadzi już sprzedaż biletów. Dysponuje 14 airbusami (A319, A320, A321). Pierwszy lot nowe linie odbędą 25 marca z Düsseldorfu do Palma de Mallorca. I tanie połączenia z Austrii i Niemiec na południe Europy mają być podstawą biznesu tego przewoźnika. Już tej wiosny i lata samoloty Laudamotion polecą między innymi z Wiednia, Zurichu, Düsseldorfu, Stuttgartu i Monachium na Majorkę, Ibizę, Santorini i do hiszpańskiej Malagi.

Przewoźnik oferuje pasażerom bilety w trzech taryfach: Economy Light, Economy oraz Premium Class. Najtańsze bilety dostępne są w taryfie Economy Light – zaczynają się od 59,99 euro. Tutaj w cenę biletu wliczony jest jedynie przewóz bagażu podręcznego o wadze do 6 kg.

Tekst pochodzi z blogu „Giełda i gospodarka.pl”

Więcej o: