Polska spółka będzie sprzedawać pizzę Rosjanom. AmRest otworzy tam aż 200 lokali Pizza Hut

AmRest rusza na Europy Wschodniej. Mająca swą siedzibę we Wrocławiu spóła będzie miała teraz wyłączność na prowadzenie lokalów pod marką Pizza Hut w Rosji, Azerbejdżanie oraz Armenii.

Spółki zależne AmRestu sfinalizowały umowę franczyzową z Pizza Hut Europe S.à.r.l. oraz umowę nabycia aktywów (APA) z Yum Restaurants International Russia and CIS LLC, skutkiem czego AmRest OOO stanie się wyłącznym master-franczyzobiorcą dla marki Pizza Hut w Rosji, Azerbejdżanie i Armenii, podał AmRest. 

W wyniku finalizacji MFA AmRest OOO stanie się wyłącznym master-franczyzobiorcą dla marki Pizza Hut w Rosji, Azerbejdżanie i Armenii. Ponadto, AmRest OOO obejmie rolę franczyzodawcy dla 29 restauracji aktualnie prowadzonych przez niezależnych sub-franczyzobiorców w wymienionych krajach

- czytamy w komunikacie.

Celem umowy jest otwarcie na rynku rosyjskim ponad 200 restauracji Pizza Hut w okresie 5 lat. Ramowa umowa została zawarta na okres 10 lat z możliwością jej przedłużenia po spełnieniu określonych warunków, podano także. 

Jednocześnie AmRest informuje, że w wyniku finalizacji APA Pizza Company nabyła aktywa wykorzystywane obecnie do prowadzenia 16 restauracji Pizza Hut formatu Pizza Hut Express oraz Pizza Hut Delivery w Moskwie

- czytamy dalej.

W związku z finalizacją Umów oraz umów im towarzyszących spółki zależne AmRest zapłacą PH Russia 142,6 mln rubli (2 mln euro).

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma rozwija też działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

Więcej o: