Bank PKO BP stworzy fundusz emerytalny dla piłkarzy Ekstraklasy?

PKO Bank Polski jest na etapie analiz utworzenia funduszu emerytalnego dla piłkarzy grających w Lotto Ekstraklasie, poinformował prezes banku Zbigniew Jagiełło.

„Jesteśmy na etapie analiz. W momencie, kiedy będziemy gotowi, chcemy zaprezentować wspólnie z Ekstraklasą scenariusze dla klubów i piłkarzy" - powiedział ISBnews Jagiełło podczas prezentacji partnerów Ekstraklasy.

"Poczekajmy do końca tego roku" - powiedział prezes zapytany o potencjalny termin przedstawienia oferty. 

W ramach partnerstwa z Ekstraklasą PKO BP planuje usługi dla klubów i piłkarzy. Fundusz emerytalny dla piłkarzy grających w Lotto Ekstraklasie miałby powstać na wzór holenderski. 

Czytaj więcej: Prezes PKO BP: Obecna fala wymiecie banki średnie i małe. Niebawem duże zmiany mogą dotknąć miliony osób

Czas na testy

„Ekstraklasa to nie tylko sport i biznes, ale coś więcej i chcemy w tym uczestniczyć. Uważam, że Ekstraklasa ma duży potencjał relacyjny. Mam nadzieję na wzajemne wsparcie i liczymy również, że Ekstraklasa znajdzie się wśród najlepszych 10 lig w Europie w 5-10 lat" - wskazał Jagiełło.

Według jego słów, w pierwszym roku współpracy PKO BP i Ekstraklasa będą testować różne pomysły na współpracę, w tym oparte na usługach finansowych. 

Trzy lata z PKO BO i Lotto

Ekstraklasa, PKO BP i Lotto zawarły trzyletnią umowę współpracy.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 296,91 mld zł na koniec 2017 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Współtwórca Comperia.pl: Samo bycie upartym jest bez sensu. Trzeba jeszcze pokory, mądrości i otwartości [NEXT TIME]

Więcej o: