Więcej elektronicznych gadżetów od IKEI. Ekspres przygotuje kawę na chwilę przed Twoją pobudką

Szwedzi rozwijają system inteligentnego domu. Do żarówek LED, którymi możemy zdalnie sterować, dojdzie specjalny kontakt. Podłączymy do niego dowolne urządzenie.

W ubiegłym roku IKEA rozpoczęła sprzedaż systemu inteligentnego oświetlenia Tradfri. W jego skład weszło kilka rodzajów żarówek, halogenów i paneli LED, specjalny pilot, ściemniacz, czujnik ruchu oraz centralka pozwalająca sterować oświetleniem Tradfri za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie.

Cały ten system, za stosunkowo nieduże pieniądze w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań (np. 129 lub 149 zł trzeba zapłacić za żarówkę z pilotem, a pojedynczą żarówkę lub halogen dokupić potem w cenie od 49,99 zł do 89,99 zł), pozwala uruchomić efektowny system oświetleniowy w domu. Za pomocą pilota obsługującego do 10 punktów świetlnych lub aplikacji w komórce możemy włączać i wyłączać lampy w domu, przyciemniać je lub, w wypadku niektórych modeli, zmieniać barwę ich światła.

Czytaj więcej: Netflix wprowadza reklamy. Przeszkadzają? Spokojnie. Wiemy, jak je wyłączyć.

Teraz do tego systemu IKEA przygotowała inteligentny kontakt. Wkładamy go z jednej strony do standardowego gniazdka z prądem. Z drugiej umieszczamy w nim wtyczkę dowolnego urządzenia – np. automatycznego ekspresu do kawy. Odpowiednio programujemy nowe urządzenie, np. tak, by włączyło ekspres do kawy o 8 rano.

Oczywiście inteligentny kontakt będziemy też mogli włączać lub wyłączać za pomocą pilota Tradfri i wspomnianej aplikacji w smartfonie.

Nowy gadżet ma pojawić się w sklepach IKEI najprawdopodobniej jesienią. Będzie kosztował kilkadziesiąt złotych.

Tekst pochodzi z blogu „PortalTechnologiczny.pl”.

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o: