Miliony z Brukseli na dofinansowanie dwóch dróg ekspresowych: S5 i S17

Ponad 300 milionów euro z Unii Europejskiej pójdzie na budowę odcinków S5 w kujawsko-pomorskim oraz S17 na Mazowszu. Mają napędzić gospodarkę.

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że do Polski trafią kolejne miliony euro dofinansowania na budowę dróg ekspresowych. Tym razem 320 milionów euro pójdzie na odcinki dróg S5 i S17.

Fragment S5 pomiędzy miejscowościami Nowe Marzy, Świecie i Bydgoszcz otrzyma dofinansowanie na 255 mln euro. Z kolei odcinek S17 pomiędzy węzłami Zakręt i Lubelska (droga pomiędzy Warszawą a Garwolinem) otrzyma dofinansowanie w wysokości 64,6 mln euro.

Czytaj też: Rusza budowa autostrady A2 na wschód od Warszawy. Odcinek ma być gotowy za 2 lata

- Te drogi, po ukończeniu, stworzą nowe możliwości gospodarcze dla obywateli i przedsiębiorstw w Polsce, stymulując przemysł, turystykę i handel. Dzięki temu Polacy będą mogli czerpać korzyści z krótszych czasów podróży i poprawy bezpieczeństwa na drogach - powiedziała Corina Cretu, unijna komisarz ds. polityki regionalnej.

Pieniądze na te odcinki tras ekspresowych pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (trasa S5) oraz z Funduszu Spójności (trasa S17). Prace mają być zakończone do 2020 roku.

To nie pierwsze inwestycje UE w te trasy ekspresowe. W S5 Unia w ramach budżetu na lata 2014-2020 zainwestowała już ponad 740 mln euro. Prace na S17 są zaś częścią inwestycji wartej 480 milionów euro.  

Zobacz także: Orlen i Lotos bliżej fuzji. BP protestuje: Państwowy monopol oznaczać może wzrost cen paliw

Więcej o:
Komentarze (103)
Miliony z Unii Europejskiej na dofinansowanie dróg S5 i S17
Zaloguj się
 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 95 razy 51

  Kocham Europę i jestem bardzo wdzięczny za wszelką pomoc, jakiej Europa nam udziela. Dziękuję za wyciągnięcie Polski z biedy, brak granic, zniesienie roamingu, wspólny rynek, możliwość pracy, edukacji moich dzieci, zbudowanie w Polsce szybkiego Internetu, sieci dróg, remonty szkół, boisk, oczyszczalni ścieków, pomoc rolnikom, a także nadrzędne dyrektywy, które nie pozwalają kretynom z polskiego parlamentu zrobić sobie z Polski prywatneg folwarku. Bez pomocy i wsparcia naszej Europy bylibyśmy wschodnim dziadostwem bez przyszłości.

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 47 razy 21

  Pieniądze od 'unijnej szmaty'??? (za K.Pawłowicz)
  A gdzie honor? Gdzie godność?
  To są przecież miliony euro wywalczone dla Polski w unijnym budżecie przez 'nic nie mogę' Tuska!!! (za J.Kaczyńskim).
  Polska powinna z obrzydzeniem odmówić przyjęcia tych pieniędzy. Jesteśmy wielkim narodem i niech nikt nie waży się nam dyktować jakie drogi mamy budować!

 • 600ps

  Oceniono 45 razy 17

  I znowu pisiory biora pieniadze na budowe trasy expresowej a pózniej powiedza ze z wlasnych pieniedzy wybudowali S5 S17. To jest prawdziwe oblicze parti pis która jest zaklamana do szpiku kosci.

 • bezidei

  Oceniono 18 razy 16

  Jestem z Bydgoszczy, lubię góry. Niesamowite jak krótka będzie podróż do Szklarskiej:)

 • majo_rmajor

  Oceniono 16 razy 10

  Jaka t Unia wstrętna, chce przekupić naród wybrany kadą. Co na to powie Putin, pisie?

 • shamickgaworski

  Oceniono 35 razy 9

  Ten cholerny Eurokolhoz! NO jak te k... y moga nas zmuszac do brania pieniedzy od nich i 'niszczyc Polskie przedsiebiorstwa'
  Polix Polix jutro! Precz z Eurokolhozem!

  To oczywiscie moj ironiczny czy sarkastyczny komentarz.
  A teraz na powaznie, czy pani bulkejedzaca Pawlowicz moze nam jescze raz przypomniec jak to strasznie my mamy iz jestesmy w Eurokolhozie!? A Kaczka? Jak to ... a tak tez pomyslmy, co by bylo w Polsce gdyb tak Polska DALA np Zanzibarowi z pare milionow na drogi? Oj jakby sie Polacy naplakali ... A te pieniedze z Brukseli to z drukarki?
  Nie!!!!!!!!!!!!!!!!!! To pieniadze Niemcow, Francuzow itd ... ich podatki buduja Polskie drogi ... za co Polacy oficjalnie dziekuja bardzo i pocalujcie nas Europejczycy w d....e ....
  Parodia.
  Gdyby to odemnie zalezalo to - 000000000000000000000 euro zanim Kaczki nie przywroca konstytycji, zaprzestaja upartyjniania sadow itd itp.
  Zero!!!!!!!!!!!!!! Szczaw jesc ....
  Kurde ta EU to jest jednak cierpliwa ... z tym bahorem co tylko krzyczec na Ciebie umie ...

 • franek_baltazar

  Oceniono 14 razy 8

  Fantastyczna droga S5 połączy Gdańsk z Bydgoszczą Poznaniem Wrocławiem i Pragą. Do Poznania w godzinkę, rewelacja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX