Akcje polskiego producenta gier mocno w górę. Aż 1 mln pobrań gry "Gravity Rider"

Akcje spółki Vivid Games, producenta gier komputerowych z Bydgoszczy, zyskują we wtorek rano na warszawskiej giełdzie ponad 10 proc., w związku z bardzo dobrymi wynikami sprzedaży jej najnowszego produktu.

"Najnowsza gra z portfolio Vivid Games trafiła już do 1 000 000 graczy i znajduje się pierwszej dziesiątce rankingu najczęściej pobieranych gier wyścigowych w blisko 100 krajach. Najbardziej popularnym krajem są Chiny, w których tytuł zajmuje 3. miejsce w rankingu wszystkich gier typu free" - czytamy w komunikacie.

"Gravity Rider" trafił do globalnej dystrybucji w Apple App Store w czwartek, a w Google Play w piątek. Tytuł od dnia premiery spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem graczy, co dzięki wsparciu promocyjnemu na obu platformach przekłada się na wysoką liczbę pobrań. 

"Jest jeszcze zbyt wcześnie oceniać potencjał komercyjny w pełni, jednak już teraz jesteśmy zadowoleni z ilości pobrań i dynamiki wzrostu - tytuł znajduje uznanie wśród graczy w Azji, Europie, Ameryce Północnej oraz na Bliskim Wschodzie. W chwili obecnej, zgodnie z założeniami, zdecydowaną większość przychodów generujemy z wyświetlania formatów reklamowych" - powiedział prezes Remigiusz Kościelny, cytowany w komunikacie. 

Kurs akcji Vivid Games - 1 rokKurs akcji Vivid Games - 1 rok stooq.pl

Czytaj więcej: "Mam 46 lat i zarabiam 9800 franków miesięcznie". Sposób Szwajcarów na równe wynagrodzenia

Będzie aktualizacja

"Poza bardzo pozytywnymi opiniami graczy i dużą liczbą pobrań najbardziej cieszą nas wysokie metryki retencyjne. Analizujemy napływające dane i pracujemy nad kolejnymi aktualizacjami - pierwsza z nich trafi do graczy już za 3 tygodnie" - dodaje product owner "Gravity Rider" po stronie Vivid Games Wojciech Mazur.

Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit "Real Boxing".

Polskie gry z sukcesami

Polskie gry coraz częściej odnoszą sukcesy na globalnym rynku. W maju tego roku głośno było np. o "House Flipper" firmy Play Way, który podbił serca internautów i zwrócił się w mniej niż dobę. 

Wszyscy czekają jednak na to co, pokaże najbardziej znany nasz producent, spółka CD Projekt. Sądząc po oglądalności jej zwiastuna na YouTube i wysokiej cenie akcji firmy na giełdzie, zapowiada się hit większy od Wiedźmina. 

Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]

Więcej o: