CD Projekt ma umowę z Warner Bros. na dystrybucję gry Cyberpunk 2077

CD Projekt ma umowę z firmą Warner Bros. Home Entertainment Inc. na drystrybucję gry "Cyberpunk 2077" na obszarze obejmującym Stany Zjednoczone, Kanadę i Meksyk oraz ich terytoria zależne i stowarzyszone.

Jak podaje spółka, wynagrodzenie spółki z tytułu udzielonej licencji wyliczane będzie na podstawie sumy przychodów WBHE pomniejszonych o uzgodnione opłaty dystrybucyjne, koszty i rezerwy związane z dystrybucją i promocją gry. Rozliczenie pomiędzy stronami następować będzie kwartalnie na podstawie raportów sprzedaży sporządzanych przez WBHE.

 - Z Warner Bros. współpracowaliśmy już w ramach projektów Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon. Obie premiery były bardzo udane, więc jestem przekonany, że nowy etap współpracy przyniesie kolejne sukcesy obu stronom. Cyberpunk 2077 to nasz najambitniejszy dotychczasowy projekt. Liczę, że razem dokonamy wspaniałych rzeczy - powiedział członek zarządu Michał Nowakowski, cytowany w osobnym komunikacie. 

Czytaj więcej: Cyberpunk 2077 już w sieci. CD Projekt zaprezentował 48-minutowy gameplay

Warner Bros. Interactive Entertainment będzie odpowiadać za dystrybucję i promocję gry Cyberpunk 2077 na terenie Ameryki Północnej w wersjach przeznaczonych na komputery PC oraz na konsole PlayStation®4 i Xbox One, podano także.

Wcześniej spółka podała, że już od 1 marca 2018 r. prowadziła negocjacje z firmą Warner Bros. Home Entertainment Inc. dotyczących dystrybucji gry Cyberpunk 2077.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", obecnie trwają prace nad "Cyberpunk 2077". 

Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]

Więcej o: