Alior Bank zmienia prezesa. "PB": Katarzyna Sułkowska nie była związana z żadną frakcją PiS

Katarzyna Sułkowska zrezygnowała ze stanowiska prezesa Alior Banku - podał bank w komunikacie. Jest już jej następca - zarządem pokieruje Krzysztof Bachta, który do tej pory pracował w PZU.

Alior Bank nie podaje przyczyn rezygnacji pani prezes, a jedynie dziękuje jej za dotychczasową pracę. "Rada Nadzorcza Banku przyjęła rezygnację i wyraziła podziękowania dla Pani Katarzyny Sułkowskiej za jej ogromny wkład w budowanie pozycji rynkowej Banku" - czytamy.

"Jednocześnie Rada Nadzorcza Banku powołała z dniem 17 października 2018 r., w skład Zarządu Banku Pana Krzysztofa Bachta, powierzając mu stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku kierującego pracami Zarządu do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na powołanie go na Prezesa Zarządu Banku" - pisze dalej Alior w komunikacie.

O tym, że Katarzyna Sułkowska może odejść z Alior Banku, pisał jako pierwszy "Puls Biznesu". Gazeta podaje, że pani prezes "była ostatnią menedżerką w państwowej spółce, która nie była związana z żadną frakcją rządzącej partii" i wymienia to jako jedną z możliwych przyczyn jej rezygnacji.

Krzysztof Bachta był jak dotąd dyrektorem zarządzającym ds. strategii i rozwoju w grupie PZU. A państwowy ubezpieczyciel jest największym akcjonariuszem Aliora - ma 31,3 proc. udziałów.

Adam Czerniak: "Rząd nie tylko uszczelnia podatki, ale także je podnosi"

Więcej o: