LOT ma propozycję kompromisu dla strajkujących. "Jak można zaproponować coś tak słabego"

PLL LOT przedstawił związkowcom propozycję kompromisu. Warunkiem rozpoczęcia negocjacji ma być zakończenie strajku. Związkowcy nie reagują entuzjastycznie.

Zarząd PLL LOT zaproponował kompromis protestującym od ponad tygodnia pracownikom personelu pokładowego. Domagali się oni m.in. przywrócenia do pracy zwolnionej dyscyplinarnie pod koniec maja przewodniczącej jednego ze związków, Moniki Żelazik.

Zarząd PLL LOT zaproponował strajkującym kompromis

Rzecznik prasowy LOT-u Adrian Kubicki mówi, że chce, by związkowcy wrócili do rozmów. LOT zaproponował im gotowość do negocjacji na temat wszystkich postulatów, które pojawiły się na transparentach protestujących, ale dopiero gdy zakończą akcję. Firma zadeklarowała również, że zwolnieni dyscyplinarnie będą mogli wrócić na etaty - również pod warunkiem przerwania akcji protestacyjnej. Jeśli protest się zakończy, to uczestnicy nie zostaną obciążeni kosztami finansowymi ani dyscyplinarnymi. Zarząd firmy zadeklarował również gotowość do rozmów na inne newralgiczne dla pracowników tematy.

Czytaj też: Rafał Milczarski, prezes PLL LOT w Gazeta.pl: W LOT nie ma umów śmieciowych

W związku ze strajkiem LOT zwolnił dyscyplinarnie 67 pracowników - uczestników protestu. Prezes przewoźnika Rafał Milczarski wielokrotnie podkreślał, że strajk jest nielegalny, m.in. dlatego, że nie poprzedziło go referendum. Tak samo dwukrotnie orzekł sąd.

Związkowcy: "Jak można zaproponować coś tak słabego"

Rzecznik LOT-u poinformował, że strona związkowa na razie sceptycznie odnosi się do propozycji firmy.

Pełną treść propozycji zamieścił na Twitterze Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego, który zdecydowanie odrzuca propozycję zarządu. 

Propozycja na miarę tego zarządu LOT-u. Jak można, w obecnej sytuacji zaproponować coś tak słabego. Przyjmijcie ludzi do pracy! Bezwarunkowo! Zwolniliście ich bezprawnie!

- czytamy.

Wśród kompromisowych propozycji zarządu PLL LOT znajdziemy między innymi punkt 2, w którym zarząd deklaruje, że strajkujący zwolnieni w wyniku strajku będą mogli "wrócić do pracy na nowe umowy o pracę". Już to samo wystarcza, by związkowcy byli sceptyczni. 

Niczego nie zrozumieliście. Jeszcze raz potwierdzam, strajk jest legalny, w obronie pracownika zwolnionego z naruszeniem prawa. Panie prezesie, nie przyjmujemy żadnych państwa warunków. Warunkiem podstawowym jest natychmiastowe przywrócenie wszystkich pracowników zwolnionych w trybie artykułu 52. O karach w ogóle nie rozmawiamy. Jeśli to państwo przyjmiecie, to możemy rozpocząć rozmowę, ale nie z tym zarządem 

- mówił w TVN24 Adam Rzeszot, przewodniczący Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych w PLL LOT. Dodał, że związkowcy chcą rozmawiać z premierem. 

Więcej o:
Komentarze (102)
Strajk w LOT. Jest propozycja kompromisu od zarządu LOT-u, związkowcy ją odrzucają
Zaloguj się
 • j1200

  Oceniono 31 razy 31

  Stadniny zrobione, teraz czas na LOT.
  PISowscy mistrzowie zarządzania w akcji.

 • june-of-44

  Oceniono 27 razy 27

  Szkoda ludzi. Najpierw wpompowano w nich pieniądze, w ich wiedzę i umiejętności. Doświadczenie podniosło ich wartość. A potem przyszedł PAN który jest nieomylny. I wyrzucił tych ludzi (i pieniądze firmy) bo powiedzieli publicznie prawdę o tym jak wygląda "partyjne zarządzanie" w LOT.
  Długonosy Mateusz już nie ma ochoty pojechać do szarych Polaków i "polecieć Janem Pawłem II" publicznie o mafiach vatowskich, o słynnych ONYCH co rozkradli i o tym jak to rząd PiS troszczy się o każdego Polaka?
  A gdzie słynne mądrości socjalne prezesa Jarusia troszczącego się suwerena?
  A gdzie jakiś biskup, ojciec czy inny kardynał? Nie ma ochoty mediować w obronie chrześcijańskich idei obrony słabszych?
  A gdzie syty, tłuszczem nabity w biznesmeńskim garniturze i limuzynie - pan Piotr Duda - szef ZZ "Solidarności" któremu szczególnie na sercu leży krzywda człowieka pracy?
  Nie ma ich? Nie będzie? Nie obchodzi to nikogo? Mają tych ludzi w d***?
  Tak....bo Polska to nie jest kraj dla normalnych ludzi.

  Strajkujący pracownicy LOTu. Nie dajcie się upodlić. Nie dajcie sobą pomiatać. Miejcie godność. Trzymam za was kciuki.

 • fakduck

  Oceniono 24 razy 24

  Nie odpuszczajcie pisowskiej hołocie. Grają na zmęczenie, zmiękczenie, a potem wszystkiego się wyprą. Jak zgnietli niepełnosprawnych? Pełna frazesów "katolicka" partyjka!

 • hristomoltisanti

  Oceniono 21 razy 19

  Ja się tylko boję , że pisowscy specjaliści zaczną budować elektrownie atomową ... wtedy przestanie być śmiesznie !

 • jego-wysokosc

  Oceniono 17 razy 17

  A dzisiaj naczelny związkowiec IV RP Piotr Duda w wywiadzie po Wiadomościach pytany o strajk w LOT powiedział, że Solidarność nie jest stroną wiec on się nie będzie wypowiadał. Hahahaha. Pięknego macie związkowca drodzy pisowscy wyborcy. Za 40 srebrników i grawerowaną miskę parówek dla Kacperka i was sprzeda pazerny hipokryta.

 • guru133

  Oceniono 17 razy 17

  Czy to jest do przyjęcia że w Spółce Skarbu Państwa ludzie pracują na samozatrudnieniu i umowach śmieciowych? A "Solidarność" tych pracowników sprzedała za rządowe przywileje. Nie wstyd ci Dudo od Kacperka?

 • damtek

  Oceniono 16 razy 16

  Mam inne pytanie: czy międzynarodowe władze lotnicze interesują się sytuacją w LOT? Są doniesienia, że latają ludzie bez wymaganych uprawnień, ludzie ściągani z urlopów, kasowane są zwolnienia lekarskie itd. Ktoś się tym interesuje? Bo w rządowy ULC nie wierzę...
  Piotr Szumlewicz/twitter

 • Oceniono 15 razy 15

  popieram ich, bolszewikom nigdy nie należy wierzyć !! Uwierzyć bolszewikowi to tak jakby samemu sobie założyć pętlę na szyję !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX