"Wprost": Bracia Karnowscy kupią Radio Zet. Z transakcją może być związany człowiek Ziobry

Tygodnik "Wprost" podaje nieoficjalnie, że spółka Fratria, w której udziały mają Michał i Jacek Karnowscy jest bliska zakupu Radia Zet. Kredytu na to udzielić miałby bank Pekao SA, kierowany przez "polityka kojarzonego ze Zbigniewem Ziobrą". Sprawę skomentował Michał Karnowski.

O sprawie sprzedaży Radia Zet pisaliśmy w pod koniec ubiegłego tygodnia. Według doniesień "Pulsu Biznesu" spółka Chech Media Invest, która zaledwie od kilku miesięcy jest właścicielem Eurozet, chce sprzedać firmę. Czesi kupili polskie radio (wraz z podmiotami w Czechach, Rumunii i na Słowacji) w kwietniu tego roku od francuskiego koncernu Lagardère. Kwota transakcji wyniosła 73 mln euro. Według portalu Wirtualne Media wśród zainteresowanych są: Zygmunt Solorz (właściciel Polsatu), Fratria (spółka wydająca m.in. tygodnik "Sieci" i portal wPolityce.pl) oraz ZPR Media (wydawca "Super Expressu".

"Wprost": Karnowscy kupią Radio Zet

Teraz "Wprost" podaje, powołując się na własne źródła informacji, że to właśnie Fratria jest najbliżej kupna radia. Udziały w spółce mają Michał i Jacek Karnowscy. Co ciekawe, kredytu na kupienie rozgłośni udzielić miałby bank Pekao SA, jak zauważa tygodnik, kierowany przez Michała Kurpińkiego - polityka związanego ze Zbigniewem Ziobrą. Transakcja mogłaby się odbyć już w listopadzie - podaje "Wprost".

Karnowski komentuje doniesienia o kupnie Radia Zet

Do ustaleń "Wprostu" odniósł się już Michał Karnowski. "Tygodnik 'Wprost' stworzył dziś nowy bank o nazwie PKO SA ("Wprost" pisał o banku PKO SA, tymczasem chodzi o Pekao SA - red.), a mnie (osiem lat w radiu) i @JacekKarnowski (5 lat w BBC) każe "rozpoczynać" karierę radiową. Chyba gimbazą już tą gazecinkę, realnie jadącą na kilka tysięcy egz, robią" - napisał publicysta

Więcej o: