Single Day, Black Friday i inne. Rusza czas wielkich wyprzedaży. Najlepszy czas dla handlu w roku

Wielu przygotowuje się już do okazyjnych zakupów w Czarny Piątek 23 listopada albo w Cyfrowy Poniedziałek trzy dni później. Tymczasem nie mniejsze okazje zakupowe można spróbować upolować już w ten weekend - Chińczycy mają Dzień Singla.

W jaki dzień internetowi sprzedawcy biją rekordy? Odpowiedź wydaje się prosta. Zapewne rekordy sprzedaży są bite albo w Czarny Piątek, który wypada w pierwszy dzień po amerykańskim Święcie Dziękczynienia (tym roku to 23 listopada), albo w Cyfrowy Poniedziałek (Cyber Monday, 26 listopada). To jednak nieprawdziwa odpowiedź.

Już możemy być pewni, że tegoroczny dzienny globalny rekord sprzedaży detalicznej w internecie przypadnie na 11 listopada. Tego dnia bowiem, kiedy my w patriotycznym uniesieniu będziemy celebrowali stulecie odzyskania niepodległości, Chińczycy, wielu Azjatów wraz z nimi i rosnąca liczba konsumentów z całego świata, będą polowali na sklepowe wyprzedaże z okazji Dnia Singla. To dzień największych zakupów w Chinach i ten zwyczaj coraz szybciej rozlewa się na cały świat.

Miliard dolarów w dwie minuty 

W ubiegłym roku, w ciągu 24-godzinnej sprzedaży w Dniu Singla, obroty Alibaby, największego chińskiego sprzedawcy internetowego, sięgnęły 25 miliardów dolarów. Przy czym pierwszy miliard sprzedaży został "zrobiony" w ciągu pierwszych dwóch minut promocji.

W dobowym szczycie sprzedaży serwisy Alibaby przyjmowały 256 tys. zamówień na sekundę, a efektem Dnia Singla było wysłanie do odbiorców z całego świata 775 mln paczek.

Przy takiej sprzedaży dość blado prezentują się dane z amerykańskiego rynku dotyczące Black Friday i Cyber Monday. W pierwszym z tych dni w ubiegłym roku Amerykanie wydali w internecie "zaledwie" 5 mld dol., a w Cyfrowy Poniedziałek "tylko" 6,59 mld dol.

Są duże szanse, że ubiegłoroczny rekord Alibaby zostanie w tym roku pobity. Choćby tylko dlatego, że w tym roku promocje w chińskich serwisach będą dłuższe. Z okazji Dnia Signla AliExpress startuje z wyprzedażami w sobotę 10 listopada o 14:00, a skończy je 12 listopada o tej samej porze. Czas zatem na wielkie kupowanie.

Tekst pochodzi z bloga PortalTechnologiczny.pl.

Więcej o: