Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję Marka Chrzanowskiego z funkcji szefa KNF

Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję Marka Chrzanowskiego z funkcji szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Poinformował o tym w radiowej Trójce szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Decyzja Marka Chrzanowskiego ma związek z dzisiejszą publikacją "Gazety Wyborczej". Dziennik napisał, opierając się między innymi na zawiadomieniu skierowanym do prokuratury, że Marek Chrzanowski zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku, należącego do Czarneckiego, za około 40 milionów złotych.

Miało do tego dojść podczas marcowej rozmowy z właścicielem banku Leszkiem Czarneckim, którą biznesmen nagrał. Według dziennika kwota 40 milionów złotych miała stanowić wynagrodzenie dla prawnika zaproponowanego przez szefa KNF. Komisja Nadzoru Finansowego odrzuca zarzuty sformułowane pod adresem przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego. Jak napisano w oświadczeniu KNF, propozycja taka nie padła,

Po południu PAP poinformowała, że Chrzanowski złożył dymisję, kilka godzin później w radiowej Trójce szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował, że premier Mateusz Morawiecki dymisję przyjął.

Śledztwo ws. Chrzanowskiego

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro nakazał wszcząć śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez szefa KNF. Sprawę prowadzi śląska delegatura Prokuratury Krajowej wspierana przez CBA.

Ziobro powiedział, że wstępna kwalifikacja czynu, o który podejrzany jest szef KNF to przekroczenie przez funkcjonariusza publicznego uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez osobę trzecią.

Jutro Marek Chrzanowski miał się spotkać z premierem Mateuszem Morawieckim. Na razie nie wiadomo, czy dojdzie do tej rozmowy. Miał w niej uczestniczyć również koordynator służb specjalnych Michał Kamiński.

Więcej o:
Komentarze (126)
Premier przyjął dymisję Marka Chrzanowskiego z funkcji szefa KNF
Zaloguj się
 • nalesniku

  Oceniono 29 razy 23

  pinokio sie wkur.wil bo nie bedzie kaski do podzialu, 40 baniek przepadlo..

 • warszawa1967

  Oceniono 28 razy 22

  Czy Panna Wasermanówna i jej kapciowi z komisji-ten z głupim wyrazem twarzy i ten od widelca, dzwonili już do Morawieckiego z pytaniem :"Jak się Pan czuje?" i "Proszę się nie denerwować". 😀

 • def11

  Oceniono 26 razy 18

  Czy pani Wassermann zapytała już premiera Morawieckiego : Jak się pan czuje z tym, że bezpośrednio podlegli panu urzędnicy robią wały ?

 • sailor2016

  Oceniono 17 razy 15

  Ciekawe czy Chrzanowskiemu po powrocie z zagranicy na lotnisku w błysku fleszy założą kajdanki?

 • def11

  Oceniono 18 razy 14

  Panie Dworczyk czyli komisja śledcza ! Pierwsi przesłuchani to bezpośredni przełożony szefa KNF premier Morawiecki i przełożony premiera, szeregowy poseł.
  Oczywiście możecie wezwać Tuska, ale po co to wam ? :)

 • ferrment

  Oceniono 15 razy 13

  Ten cipciuś był szefem KNF? W zasadzie... to czego ja się spodziewałem?

 • justas32

  Oceniono 11 razy 11

  Bój to jest wasz ostatni - bando złodziei !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX