"Kevin sam w domu" znów przyniesie fortunę Polsatowi. Spoty po 89 tys. zł

Polsat nie zawiódł i zamierza utrzymać świąteczną tradycję. W Wigilię o 20.00 wyemituje film "Kevin sam w domu". I zainkasuje za każdy spot najwyższą cenę w grudniu.

Dla jednych "Kevin sam w domu" w telewizji to powód do narzekań, dla innych świąteczna tradycja. Tych drugich musi być chyba więcej, bo Polsat kolejny raz wyemituje film w Wigilię.

I - jak donoszą Wirtualne Media - za 30 sekundowy spot zainkasuje najwyższą cenę w grudniu. Reklamodawcy będą musieli płacić od ok. 82 do 89 tys. zł. 

Niekwestionowany hit

Polsat z pewnością liczy na powtórzenie zeszłorocznego sukcesu. "Kevin" zgromadził przed telewizorami 4,4 mln widzów - jedną trzecią rynku.

Skąd ten fenomen?

Wojciech Orliński, badacz popkultury, nie ma wątpliwości, że ten fenomen ma związek z transformacją ustrojową i zmianami, jakie zachodziły wówczas w społeczeństwie. Więcej na ten temat na Weekend Gazeta.pl.

W 2010 roku film miał wypaść ze świątecznej ramówki Polsatu. Polacy zareagowali. Akcja na Facebooku zgromadziła wówczas blisko 50 tys. osób. Nic dziwnego, że Polsat pokazuje hit w święta nieprzerwanie od ponad dziesięciu lat.

Czytaj też: Black Friday w Polsce to często święto ściemy. Nie dajcie się nabrać na pozorne promocje

Popularność telewizyjnego hitu jest dowodem na jedno - tradycyjna telewizja, pomimo rosnącego zainteresowania Netflixem i filmami w internecie - ma się świetnie. Pożegnanie z tradycyjnym modelem dystrybucji treści zajmie, jak widać, długie lata. 

**

Więcej o:
Komentarze (19)
Polsat znów zarobi fortunę. "Kevin sam w domu" hitem Wigilii, spoty po 89 tys zł
Zaloguj się
 • dzi1a

  Oceniono 5 razy 5

  eee , mnie tam wali ten PiSiat

 • metaxo

  Oceniono 17 razy 5

  Rozumiem, że ten film jest co roku puszczany dla sówerena, który ma mózg i pamięć na poziomie kury nioski (taki w którym styki pozwalają nie obsr... się na ulicy i trafić z "ofiarą" na tacę) ? Co roku jakby oglądał pierwszy raz nowy film.

 • berek-oberek

  Oceniono 3 razy 3

  Zastanawiam się co est bardziej obrzydliwe, oglądanie setki razy Kevina czy Gawryluk?

 • wojtek2784

  Oceniono 3 razy 3

  To beznadziejny film dla uzależnionych od telewizji teleludków.

 • gio0102

  Oceniono 2 razy 2

  nie oglądamy Polsatu już w ogóle. Babcia nasze dzieci uświadomiła dlaczego ;)) Niedawno usłyszałem "Tato, co ty oglądasz?" (zobaczył, że to polsat). "Kevin" będzie ciekawym miernikiem ;)

 • kryster

  Oceniono 4 razy 2

  Ileż razy można to gó... oglądać?

 • lilo150

  Oceniono 4 razy 2

  jaki widz taki repertuar

 • pluciniak

  Oceniono 4 razy 2

  "Popularność telewizyjnego hitu jest dowodem na jedno - tradycyjna telewizja, pomimo rosnącego zainteresowania Netflixem i filmami w internecie - ma się świetnie. Pożegnanie z tradycyjnym modelem dystrybucji treści zajmie, jak widać, długie lata. "

  Na podstawie jednego filmu emitowanego jeden raz w roku - pan/pani redaktor stawia diagnozę dla całego rynku. Od takiego dziennikarstwa można dostać udaru. Błagam, albo jakaś szersza analiza poparta twardymi danymi, albo po prostu napiszcie że w wigilię będzie Kevin na Polsacie i odpuśćcie sobie analizy rynku wyssane z brudnego palca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX