Były przewodniczący KNF zatrzymany przez CBA. "Śledztwo dotyczy SKOK Wołomin"

Andrzej J., były przewodniczący KNF, zatrzymany. Wraz z nim inne osoby. Chodzi o przestępstwa rzekomo popełnione w latach 2013-2014 w sprawie SKOK Wołomin.
Zobacz wideo

Były przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej J. został zatrzymany na polecenie prokuratury regionalnej w Szczecinie - poinformowała Prokuratura Krajowa za pośrednictwem Twittera.

Śledztwo dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r.

O akcji informuje też Centralne Biuro Antykorupcyjne. "Trwają przeszukania w mieszkaniach" - czytamy w zdawkowym komunikacie. 

Czytaj też: Afera KNF. O co w niej chodzi? Wyjaśniamy w dziewięciu punktach [ANALIZA]

Andrzej J. został zatrzymany w sprawie niedopełnienia obowiązków przez pracowników Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w latach 2013-2014.

Razem z nim zatrzymano 6 podległych mu urzędników.

"Obszerny materiał dowodowy"

Po doprowadzeniu podejrzanych do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie prokurator ogłosi zatrzymanym zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze urzędniczym.

- czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej. 

Wiadomo też czego dotyczą zarzuty

Obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że zatrzymani w związku z pełnionymi funkcjami w KNF w latach 2013-2014 dopuścili się przestępstw niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w wielkich rozmiarach na szkodę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy

Andrzej J. w latach 1991-2006 był związany z Narodowym Bankiem Polskim. KNF kierował od roku 2011. Na funkcję tę wyznaczył go ówczesny premier Donald Tusk. Po odejściu ze stanowiska przeszedł do sektora bankowego. 

Więcej o: