Śmiałe plany GDDKiA. W tym roku w Polsce ma powstać 400 km dróg ekspresowych i autostrad

W tym roku powstanie około 400 km. autostrad i dróg ekspresowych - zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kierowcy będą mogli korzystać z nowych odcinków drogi S 17 i autostrady A1.
Zobacz wideo

Jak mówi rzecznik GDDKiA Jan Krynicki, w tym roku zakończy się kilkanaście dużych inwestycji. Kierowcy bedą mogli pojechać z Lublina w stronę Warszawy sukcesywnie oddawanymi odcinkami drogi S17. Pod Warszawą zostanie w pełni oddany odcinek drogi S8 w stronę Piotrkowa Trybunalskiego. Drogowcy chcą też w tym roku oddać do użytku fragment autostrady A1 od Katowic do obwodnicy Częstochowy w stronę Łodzi.

Na zachodzie  zostanie dokończona droga S3 oraz odcinek Wrocław - Poznań trasy S5. Połączony zostanie także Goleniów z Koszalinem trasą S6. To fragment  inwestycji, która połączy Szczecin z Koszalinem. Zostanie ona zrealizowana w ciagu kilku lat.

W 2019 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpocznie budowę kilku nowych odcinków. Chodzi m.in. o drogę ekspresową S7. W zeszłym roku został oddany do użytku fragment drogi z Trójmiasta do granicy woj. mazowieckiego w miejscowości Napierki. W tym roku drogowy będą budować odcinek od Napierek do Płońska.

Rozpoczną się też prace budowlane tej samej drogi od Południowej Obwodnicy Warszawy, od węzła Warszawa - Lotnisko do istniejącej obwodnicy Grójca. Zakończenie tej inwestycji zaplanowano na 2021 rok. Cały czas trwają prace na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy. Inwestycja zostanie zakończona w 2020 r.

GDDKiA rozbudowuje też trasę z Krakowa do Zakopanego. Z zapowiedzi wynika, że w drugim kwartale br. będzie gotowy odcinek Skomielno - Biała - Rabka Zdrój. W zeszłym roku oddano do użytku około 300 kilometrów dróg ekspresowych i autostrad.

Więcej o: