Śmiałe plany GDDKiA. W tym roku w Polsce ma powstać 400 km dróg ekspresowych i autostrad

W tym roku powstanie około 400 km. autostrad i dróg ekspresowych - zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kierowcy będą mogli korzystać z nowych odcinków drogi S 17 i autostrady A1.
Zobacz wideo

Jak mówi rzecznik GDDKiA Jan Krynicki, w tym roku zakończy się kilkanaście dużych inwestycji. Kierowcy bedą mogli pojechać z Lublina w stronę Warszawy sukcesywnie oddawanymi odcinkami drogi S17. Pod Warszawą zostanie w pełni oddany odcinek drogi S8 w stronę Piotrkowa Trybunalskiego. Drogowcy chcą też w tym roku oddać do użytku fragment autostrady A1 od Katowic do obwodnicy Częstochowy w stronę Łodzi.

Na zachodzie  zostanie dokończona droga S3 oraz odcinek Wrocław - Poznań trasy S5. Połączony zostanie także Goleniów z Koszalinem trasą S6. To fragment  inwestycji, która połączy Szczecin z Koszalinem. Zostanie ona zrealizowana w ciagu kilku lat.

W 2019 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpocznie budowę kilku nowych odcinków. Chodzi m.in. o drogę ekspresową S7. W zeszłym roku został oddany do użytku fragment drogi z Trójmiasta do granicy woj. mazowieckiego w miejscowości Napierki. W tym roku drogowy będą budować odcinek od Napierek do Płońska.

Rozpoczną się też prace budowlane tej samej drogi od Południowej Obwodnicy Warszawy, od węzła Warszawa - Lotnisko do istniejącej obwodnicy Grójca. Zakończenie tej inwestycji zaplanowano na 2021 rok. Cały czas trwają prace na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy. Inwestycja zostanie zakończona w 2020 r.

GDDKiA rozbudowuje też trasę z Krakowa do Zakopanego. Z zapowiedzi wynika, że w drugim kwartale br. będzie gotowy odcinek Skomielno - Biała - Rabka Zdrój. W zeszłym roku oddano do użytku około 300 kilometrów dróg ekspresowych i autostrad.

Więcej o:
Komentarze (22)
GDDKiA: W tym roku w Polsce ma powstać 400 km dróg ekspresowych i autostrad
Zaloguj się
 • maaac

  Oceniono 15 razy 7

  I wyjechać milion samochodów elektrycznych? No a jak na razie to ten co to obiecuje ma dwa wyroki za kłamstwa.

 • x Łapiduch

  Oceniono 5 razy 5

  S14 z zapewnionym finansowaniem w 2015 r nadal nie może doczekać się realizacji nawet w odchudzonej wersji z mniejszą liczbą węzłęw ,wyłoniony wykonawca nierozpoczął prac twierdząc że mu się nie opłaca. I czekamy co dalej

 • ochujek

  Oceniono 10 razy 4

  Dobrze że poprzedni rząd PO załatwił projekty i finansowanie z Unii. Teraz pisiory oddają drogi jako swoje, nie zapraszając nawet unijnych przedstawicieli na otwarcie. Klechów zapraszają.

 • paszczak.0

  Oceniono 4 razy 4

  a kto to zbuduje? Jak na razie to zwykłych ulic nie są w stanie wyremontować bo - brak pracowników. Jak im Ukraińcy wyjadą, to już widzę tych z 500+ idących do pracy.

 • le_szek

  Oceniono 6 razy 4

  "fragment autostrady A1 od Katowic do obwodnicy Częstochowy w stronę Łodzi"

  Ooo, to A1 przesunęli i przechodzi teraz przez Katowice? Czy może jednak chodzi o lotnisko w Pyrzowicach czyli Katowice Airport, przy którym obecnie kończy się południowy odcinek A1?

 • klm747

  Oceniono 9 razy 3

  "...będzie gotowy odcinek Skomielno - Biała - Rabka Zdrój..." - pukacie w dno od spodu, parszywe michnikowe gimbusy...

 • marek_s1

  Oceniono 3 razy 3

  S14?

 • ochujek

  Oceniono 4 razy 2

  A ile pomników i kościołów musimy sfinansować?

 • kot789

  Oceniono 1 raz 1

  jeszcze jakby tory z takim rozmachem budowali

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX