Biedronka zmienia system płac. Znamy wysokość premii, na jaką liczyć mogą pracownicy

Biedronka zmienia sposób wynagradzania pracowników. O premię ma być łatwiej. Sieć nie zapowiada, jak na razie, większych podwyżek.

Sieć Biedronka w przesłanym nam komunikacie informuje o zmianie sposobu rozliczania premii wśród swoich pracowników. Od stycznia kwartalna premia uznaniowa przyznawana za wyniki zostanie zastąpiona premią miesięczną. Oznacza to, że pracownicy sklepów miesięcznie mogą otrzymać premię w wysokości 170 zł brutto.

Zasady naliczania premii zostaną zmodyfikowane tak, by otrzymywała ją większa część pracowników sieci. 

Od stycznia 2019 r. zmianie ulega także sposób przyznawania nagrody za brak nieplanowanych nieobecności. Pracownicy sklepów sieci Biedronka, centrów dystrybucyjnych i Fabryki Zup będą otrzymywać 100 proc. jej wartości przy braku nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu, 75 proc. jej wartości przy jednym dniu nieplanowanej, ale usprawiedliwionej nieobecności i 50 proc. jej wartości przy dwóch takich absencjach. Dzięki temu nagrodę będzie mogło otrzymać więcej osób niż dotychczas.

- Chcemy, by nasz system wynagrodzeń odpowiadał na aktualne potrzeby pracowników i był kształtowany w oparciu o czynniki rynkowe. Podczas tegorocznego przeglądu wynagrodzeń zmodyfikowaliśmy dwa elementy składowe: nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności i uznaniową premię powiązaną z wynikami sklepu. Chcemy, aby nasi pracownicy mieli większą szansę na uzyskanie tej nagrody, i co za tym idzie dodatkowe środki finansowe, nawet mimo sporadycznych krótkotrwałych absencji. 

- mówi Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w Jeronimo Martins Polska S.A.

Podwyżka pensji minimalnej

Poza modyfikacją zasad wypłacania nagrody za brak nieplanowanych nieobecności i premii wynikowej, Biedronka dokonuje też aktualizacji wysokości wynagrodzeń. Zdecydowana większość pracowników sieci już wcześniej otrzymywała wynagrodzenie zasadnicze powyżej stawki krajowej pensji minimalnej, obowiązującej od 1 stycznia 2019 r. Dla pozostałej grupy, której wynagrodzenia zasadnicze byłyby niższe, od stycznia stawki zostały dostosowane do nowego poziomu.

Czytaj też: W 2019 r. nowe kryterium dochodowe w programie 500 plus. Rafalska zapowiada zmianę

Jeronimo Martins Polska jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce, zatrudniającym ponad 65 tys. pracowników.

Więcej o:
Komentarze (18)
Biedronka zmienia system wynagrodzeń. To ma sprawić, że więcej pracowników dostanie premie
Zaloguj się
 • borsuk_lu

  Oceniono 6 razy 6

  dla wszystkich, i klientów i pracowników, lepszym rozwiązaniem byłoby zatrudnienie dodatkowych pracowników

 • kamuimac

  Oceniono 5 razy 5

  napiszcie jak wygląda ten "system premii"

  bo w wiekszości sklepów wygląda tak że pracownicy maja 2800 brutto pensji + 700-1200 brutto "premi" tylko obwarowanej tym że np - raz sie spóźnisz 5 min ? po premii , zachorujesz ? po premii , bedziesz potrzebował wyjsc cos załatwic np w urzedzie ? po premii i milion innych przypadków

 • Oceniono 4 razy 4

  Glapińskiemu szczęka opadnie, to jest odpowiedź szefostwa Biedronki na pensję jakie są NBP, teraz pracować w Biedronce to będzie hoho

 • dvla

  Oceniono 3 razy 3

  A co z notorycznym blokowaniem dodatkowych wyjść awaryjnych paletami z towarem? Co z poszerzaniem przestrzeni handlowej kosztem szerokości dróg ewaluacyjnych łatwopalnymi tekturowymi regałami? Czy komuś w tej formie zapali się lampka bezpieczeństwa?

 • brum79

  Oceniono 2 razy 2

  zwykla premia absencyjna. promujaca wykanczanie pracownikow. potrzebujesz kasy, wiec idziesz do pracy chory - raz, ze wykanczasz siebie, dwa - zarazasz innych. idiotyzm.

 • zerozer52

  Oceniono 1 raz 1

  Ja cierpię dolę. Nachytają się do oporu.

 • jedyny_times

  Oceniono 2 razy 0

  Nie mogę słuchać i czytać narzekań na JM. Mnie za usługi dobrze płacą, choć mają długi termin. Gdzie by ci ludzie pracowali, gdyby nie oni. Gdzie by emeryci robili zakupy, gdyby nie tego typu dyskonty, pamiętam drożyznę z początku lat 90, gdzie wszytko było drogie jak cholera i dopiero kiedy weszły sklepy wielkopowierzchniowe wszytko nagle mogło być taniej. To nie są ludzie wykształceni, z kwalifikacjami a zarabiają często więcej niż się budżetówce zarabia.

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 3 razy -1

  A ja czekam na etat w budżetowym inspektoracie, funduszu, agencji, instytucie itp. urzędzie ewentualnie w spółce komunalnej ... parzcież "niedoceniani fachowcy" muszą w końcu skusić się ofertami pracy w marketach itp. ...

 • ja_prostak

  Oceniono 5 razy -3

  jak na zachodzi muzułmanin słabo pracuje , przymyka się na na niego oko, tłumacząc to przynależnością do innego kręgu kulturowego, kasjerki z biedronki powinny wysmarować twarze na brązowo , może im również obniżą wyśrubowane targety

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX