Bartłomiej M. i były poseł PiS usłyszeli zarzuty. Drugi dzień przesłuchań w prokuraturze

Śledczy z Tarnobrzega postawili zarzuty sześciu osobom w związku z niegospodarnością w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Wśród nich są Bartłomiej M. i Mariusz Antoni K.
Zobacz wideo

Były rzecznik MON Bartłomiej M. oraz były poseł PiS Mariusz Antoni K. byli ostatnimi, których przesłuchiwano po zatrzymaniu w poniedziałek. Łącznie w sprawie niegospodarności w Polskiej Grupie Zbrojeniowej zatrzymano sześć osób.

Czytaj też: Generał Bieniek o Bartłomieju M.: Był szarą eminencją

Były rzecznik MON Bartłomiej M., a jednocześnie były członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., został zatrzymany w poniedziałek przez CBA. Zarzuca się mu m.in. powoływanie się na wpływy w MON w celu czerpania osobistych korzyści. 

CBA  przeprowadziło w sprawie przeszukiwania w 30 miejscach. Prowadzone śledztwo dotyczy niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez spółkę PGZ S.A.

W ocenie śledczych doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej.

Przychody Polskiej Grupy Zbrojeniowej za rok 2017 r. wyniosły niemal 5 mld zł. Spółka odnotowała stratę na poziomie 112 mln zł. 

Więcej o: