Wenezuela: tu wszystko zależy od armii. Generałowie kontrolują gospodarkę i boją się zmiany władzy

- W Wenezueli najważniejsze decyzje, także gospodarcze, zapadają w gronie kilkunastu generałów. I oni boją się zmiany władzy, bo są objęci sankcjami USA i zamieszani w nielegalną działalność, jak przemyt narkotyków - mówi Maciej Okraszewski z portalu dzialzagraniczny.pl.

Wenezuela: kluczem jest armia

Od armii zależy, czy Maduro pozostanie szefem państwa, a także to, czy do Wenezuelczyków dotrze pomoc humanitarna z zagranicy. Maciej Okraszewski z portalu dzialzagraniczny.pl mówi też o możliwości interwencji zbrojnej ze strony Stanów Zjednoczonych i o tym, gdzie wywieziono część wenezuelskiego złota.

Rozmowę z ekspertem zobacz tutaj:

Zobacz wideo

Wenezuela w chaosie jest od kilku lat. Poziom życia mieszkańców nieustannie się pogarsza, galopująca inflacja sprawia, że pensja minimalna wystarcza na kupienie 12 jaj. Rośnie też napięcie polityczne. Juana Guaido, lidera opozycji, który ogłosił się tymczasowym prezydentem, popierają Stany Zjednoczone i wiele innych państw zachodnich. Obecny prezydent Nicolas Maduro ma z kolei poparcie Rosji.

Więcej o:
Komentarze (132)
Wenezuela: tu wszystko zależy od armii. Generałowie kontrolują gospodarkę i boją się zmiany władzy
Zaloguj się
 • bromba11

  Oceniono 6 razy 4

  Jakim cudem w krajach gdzie w zasadzie wszystko rośnie samo, jest prawie non stop ciepło a więc odpadają koszty ogrzewania i kupowania ciepłych ubrań jest taka bieda?

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 5 razy 3

  U nas niektórzy posłowie nie mają tyle pieniędzy by kupić sobie nawet dwa jajka, a co dopiero by mówić o dwunastu!

 • morsik2

  Oceniono 17 razy 3

  My już to przerabialiśmy, moze nie aż w takiej formie ale podobnie. Tylko że u nas zmieniło się w miarę bezkrwawo a tam na to raczej nie ma szans.
  I u nas i tam głównym motorem niesprawiedliwości i zamordyzmu jest Rosja, mimo że zmienił im się ustrój.

 • richardrzygocki

  Oceniono 10 razy 2

  coz rozne sankcje nakladane na male slabe kraje to zwykla wojna ekonomiczna w bialych rekawiczkach ktora uderza w zwyklych ludzi doprowadzajac do rozlewu krwi, wyglada to tak strazak podpala dom i pierwszy leci go gasic

 • zerozer52

  Oceniono 6 razy 2

  To się nazywa walka z cholesterolem.

 • semigetuza

  Oceniono 1 raz 1

  handluja tez pieniędzmi. Jak dostają w gotówce,to ja sprzedają kolumbijczykom za dolary. Kolumbijczycy piorą wenezuelskie bolivary, które maja wysokiej jakosci papier i drukują na nich lewe dolary. Stąd w Wenezueli chroniczny brak gotowki

 • jezus.chytrus.krulem.polski

  Oceniono 3 razy 1

  Wenezuela od BezPlanu:
  www.youtube.com/watch?v=0orW52vcvfg

 • vor-tok

  Oceniono 3 razy 1

  "Rozmowę z ekspertem zobacz tutaj:"
  To że ktoś jest z "działzagraniczny.pl" nie czyni go od razu ekspertem... to słowo bardzo sie zdewaluowało ostatnio niestety ...

 • barakuda62

  Oceniono 8 razy 0

  "Nasz" Kurdupel rękoma szpiona Antka też zmontował taką grupę generałów by w razie czego trzymała wszystkich za mordę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX