Były szef Orlenu usłyszał zarzuty. W sprawie innego podejrzanego potrzebna opinia lekarza

Zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne trzy osoby z byłych władz PKN Orlen usłyszały zarzuty. W TVP Info minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro powiedział, że dotyczą one niegospodarności i narażenia spółki na straty sięgające kilku milionów złotych.
Zobacz wideo

Zbigniew Ziobro dodał, że sprawa jest wielowątkowa. Śledztwo prowadzi łódzka prokuratura. Na polecenie prokuratury zatrzymano byłego prezesa PKN Orlen Jacka K. i dwóch byłych dyrektorów koncernu. Jacek K. stał na czele koncernu w latach 2008-2015. 

Trwa przesłuchanie drugiej osoby z byłego kierownictwa PKN Orlen. Były szef Orlenu - Jacek K. - został przesłuchany w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi i złożył obszerne wyjaśnienia. 

Potrzebna opinia lekarska

Trzej mężczyźni są podejrzani o przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach. Jednak szczegółowe informacje o zarzutach i ewentualnych środkach zapobiegawczych będziemy mogli poznać dopiero po przesłuchaniu wszystkich trzech - powiedział rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi, Krzysztof Bukowiecki.

- Czynności nie zostały jeszcze zakończone, czekamy na zakończenie przesłuchań wszystkich trzech podejrzanych. Z uwagi na późną porę, prawdopodobnie czynności z trzecią osoba nie zostaną dziś przeprowadzone. Tym bardziej, że zaszła potrzeba zasięgnięcia opinii lekarza, co do możliwości uczestniczenia w czynnościach procesowych przez trzeciego podejrzanego - podkreślił Krzysztof Bukowiecki.

Zarzuty będą rozszerzone?

Niewykluczone, że zarzuty postawione podejrzanym zostaną poszerzone. - Niewątpliwie skala nieprawidłowości, jaka rysuje się po wstępnej analizie materiału dowodowego, może powodować konieczność rozszerzenia zarzutów lub rozszerzenie zakresu śledztwa. Postępowanie dotyczy kilku wątków i postawione dzisiaj zarzuty dotyczą jednego z tych wątków. O pozostałych na razie nie będziemy informować - zaznaczył Krzysztof Bukowiecki.

Więcej o: