Były prezes Orlenu Jacek K. zatrzymany. Jest oświadczenie spółki

Trzy osoby z kierownictwa PKN Orlen, w tym były prezes tej państwowej spółki Jacek K., zostały we wtorek zatrzymane na polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi. Śledztwo dotyczy podejrzenia niegospodarności.

Jacek K. oraz dwie pozostałe osoby z kierownictwa Orlenu zostały zatrzymane "w związku z podejrzeniem dopuszczenia się przez nich przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach na szkodę PKN Orlen S.A." - podaje Prokuratura Krajowa w komunikacie.

Były prezes Orlenu zatrzymany

Postępowanie zainicjowały działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Śledztwo ma być wielowątkowe i dotyczyć przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych. Według Prokuratury Krajowej, chodzić ma m.in. o wyniki kontroli przeprowadzanej w 2017 roku, dotyczącej "procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A". CBA z kolei podaje, że "wstępne ustalenia wskazują na wielomilionowe straty".

Do sprawy odniosła się już spółka. "W związku z dzisiejszymi informacjami Prokuratury Regionalnej w Łodzi oraz CBA, informujemy, że PKN ORLEN współpracuje z właściwymi organami w celu całkowitego wyjaśnienia spraw związanych z działalnością byłego prezesa, odwołanego w grudniu 2015 roku . Dążymy do jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji" - pisze Orlen w komunikacie.

Więcej o:
Komentarze (46)
Były prezes Orlenu Jacek K. zatrzymany. Jest oświadczenie spółki
Zaloguj się
 • pislamabad

  Oceniono 43 razy 43

  Obajtek już chyba wie co mu grozi w niedalekiej przyszłości za wielomilionowe, wymuszone przez SREBRNEGO SOBIEPANKA "zrzutki" na Polską Fundację Plakatową :)

 • martha.wise

  Oceniono 32 razy 32

  .
  Panie Obajtek,
  Pójdziesz Pan siedzieć pewnego dnia i może nawet PIS Pana posadzi jak będą potrzebowali kozła ofiarnego.
  Pcim rozliczony?

 • remo29

  Oceniono 25 razy 23

  Obajtka trzeba szybko brać w ministry, żeby koledzy pod celą powitali go tradycyjnym "czołem panie ministrze!".

 • ps11111ps

  Oceniono 18 razy 18

  Współczuję panu Obajtkowi. Dokładnie wie co się stanie już za rok, dwa...

 • sil.m

  Oceniono 22 razy 18

  Orlen pod obajtkiem
  2018 r -zysk netto -5,5mld zł; dlug netto - 5,6mld zł
  2017 r -zysk netto -7,2mld zł; dlug netto - 0,8mld zł
  - obiecujące wyniki -- gdzie dąży-- do pierdla w Brzegu n/O który buduje Jaki.

 • turkiestan

  Oceniono 17 razy 17

  Niestety nie wypaliła inwestycja w Możejkach!!!To sprawa czysto polityczna!!!!Krawiec myślał że jak Maria Kaczyńska (Litwinka z pochodzenia) jest pierwszą damą w Polsce to Orlen może spokojnie inwestować na Litwie!!!Układ polityczny z Litwą podobny do czasów Kazimierza Wielkiego!!!!Niestety Maria Kaczyńska(Czarownica- jak ją publicznie nazywał Rydzyk) zginęła i więź braterska z Litwą prysnęła!!!!No ale ja uważam ją za Wielką Damę bo w przeciwieństwie do swojego męża nie bała się jechać do Moskwy do Putinów z tygodniową czy dwutygodniową wizytą.Gdyby Lech nie był tchórzem nie musiałby potem Saakaszwili na siłę robić z niego bohatera robiąc ustawkę na linii ognia-(ciekawe gdzie to nagrywali???).Czego te pajace nie wymyślały żeby wybielić Lesia.Do USA też odwołał wyjazd.Gdy rządziła 4 RP.Pamiętam że pisali noty dyplomatyczne do USA i grozili zerwaniem stosunków dyplomatycznych jak USA nie aresztują zamachowców.Niestety rząd USA odpowiadał że nikogo nie aresztują bo nie był przygotowywany żaden zamach na Lesia Kaczyńskiego!!!A potem pajace oskarżyli Tuska że to on pokazuje ich Lesia w takim świetle i ośmiesza go!!!Bezczelna banda tchórzy i niedojd życiowych!!!!Za grosz honoru i wstydu tylko udawanie męczenników i pokrzywdzonych!!!!

 • alef.omega

  Oceniono 13 razy 13

  Daniel O. też dał głos. Szykuj bratku szczoteczkę do zebów i pudełko wazeliny, przyda ci się. Już niedługo! Ile ci się należy za samą "Gospodarną Akcję Plakatową"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX