Jest wniosek o areszt dla trzech byłych szefów PKN Orlen. Grozi im do 10 lat więzienia

Prokuratura Regionalna w Łodzi skierowała do sądu wnioski o tymczasowy areszt dla byłego prezesa PKN Orlen Jacka K. i dwóch byłych dyrektorów w spółce - Michała S. i Leszka K.
Zobacz wideo

Całej trójce śledczy zarzucili niegospodarności wielkich rozmiarów, a Jackowi K. dodatkowo brak nadzoru nad rozliczeniami w spółce.

Rzecznik prokuratury regionalnej w Łodzi Krzysztof Bukowiecki poinformował, że zarzuty dotyczą nieprawidłowości przy organizowaniu w 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie imprezy Verva Street Racing. Chodzi o kwestię związane z prawidłowością rozliczenia kwot należnych za bilety. Jak ustalili śledczy, wysokość szkody, jaka jest ujęta w zarzutach przedstawionych podejrzanym, to ponad 3,4 mln zł.

Wczorajsze zatrzymania to efekt wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych. (...) Główny wątek śledztwa dotyczy niegospodarności na szkodę PKN Orlen S.A. w związku ze zlecaniem, nadzorowaniem i rozliczaniem usług powierzanych dwóm firmom zewnętrznym, specjalizującym się w organizacji eventów, spotkań, konferencji itp.

-poinformowała w środek Prokuratura Krajowa.

Czytaj też: Dziennikarka TVP o zatrzymaniu byłego prezesa Orlenu. "Zapłacił faktury, mimo że były zawyżane"

Prokurator Bukowiecki powiedział, że byli szefowie Orlenu nie przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia.

Dokonana analiza tych wyjaśnień w zestawieniu z pozostałym materiałem dowodowym doprowadziła do uznania, iż zasadnym będzie wystąpienie do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania

- dodał prokurator.

Sąd o ewentualnym areszcie dla podejrzanych zdecyduje w czwartek. Całej trójce grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Były prezes Orlenu Jacek K. zatrzymany. Prokuratura podaje szczegóły zarzutów

Więcej o: