Kolejne ważne głosowanie w sprawie brexitu. Ociepa: Szykujemy się na każdy scenariusz

Wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa powiedział, że brexit jest dużym wyzwaniem dla polskich przedsiębiorców. Gość Polskiego Radia 24 zapewnił, że rząd w Warszawie robi wszystko, aby ich wesprzeć. 
Zobacz wideo

Marcin Ociepa zaznaczył, że choć Polska nie chce wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, przygotowuje się na każdy scenariusz, także na "twardy brexit".

- W dialogu z Komisją Europejską, Unia Europejska-Wielka Brytania, robimy wszystko, żeby zabezpieczyć przedsiębiorców unijnych i brytyjskich, ponieważ jest to w naszym interesie. Do końca nie wiemy, jak sami przedsiębiorcy zachowają się, w jakim kierunku będą szli. Gospodarka Wielkiej Brytanii na pewno ucierpi - ocenił Marcin Ociepa. 

Czytaj więcej: Do brexitu zostało tylko 47 dni. Prof. Hübner: "Czasu już nie ma. Brak umowy będzie katastrofą"

Kolejne kroki ws. brexitu

Dziś w brytyjskim parlamencie odbędzie się głosowanie nad uchwałą w sprawie kolejnych kroków dotyczących brexitu.

We wtorek premier Theresa May zaapelowała do posłów o więcej czasu i obiecała, że parlament będzie miał szansę na wiążące prawnie głosowanie zatwierdzające brexit, ale dopiero wtedy, gdy rząd zakończy próbę renegocjacji porozumienia ze Wspólnotą.

Parlament odrzucił pierwszy wariant umowy wynegocjowanej przez premier May. Stara się ona teraz zmienić treść porozumienia.

Więcej o: