Gadu-Gadu powraca. Nowy design, nowe funkcje. To będzie polski Tinder?

Komunikator GG, dawniej Gadu-Gadu, przygotowuje się do ponownej ekspansji na polskim rynku. Wśród nowości jest m.in. możliwość poznawania nowych ludzi dzięki opcji losowania rozmówcy.
Zobacz wideo

To ma być nowe otwarcie GG w Polsce - kultowy kilkanaście lat temu komunikator ma zyskać nowe życie. Taki jest plan firmy England.pl, która od roku jest właścicielem GG. 

"Użytkowników aplikacji GG czekają liczne udogodnienia i odświeżony layout" - zapowiadają właściciele komunikatora. Co to konkretnie oznacza?

Chcemy inspirować ludzi do nawiązywania nowych znajomości - ułatwia to funkcja losowania kontaktu

- mówi Agnieszka Remus, współwłaścicielka England.pl. W aplikacji wprowadzono też nowe dodatki do tekstu, m.in. gify. Możliwe jest także wysyłanie zdjęć.

GG to wygodne narzędzie do porozumiewania się w każdej sytuacji - zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. A także - do czego przykładamy bardzo dużą wagę - narzędzie bezpieczne. Rozmowy są szyfrowane i nikt poza samymi rozmówcami nie ma do nich wglądu 

- mówi też Agnieszka Remus.

W mediach społecznościowych planowana jest kampania wizerunkowa pod hasłem #poGGadajmy. Opublikowany został już pierwszy film promujący aplikację. Opinie o nim są różne, oceńcie go sami.

 

Przejęcie rok temu

GG zostało przejęte rok temu od Xevin Consulting Limited przez koszalińską firmę England.pl, zajmująca się szybkimi przelewami. Kwota transakcji nie jest znana, ale mogła opiewać na miliony złotych.

Po przejęciu GG informowano, że transakcja jest elementem długofalowej strategii biznesowej firmy, która ma umożliwić wykorzystanie komunikatora również na potrzeby wdrożenia innowacyjnych usług fintech.

Możliwości są ograniczone tylko wyobraźnią. Wyobrażamy sobie, że oprócz tradycyjnej komunikacji Gadu-Gadu może posłużyć np. do: dokonywania płatności między użytkownikami (w tym także tych za granicą), dzielenia się kosztami między użytkownikami, wzajemnych pożyczek, crowdfundingu, usługi inicjowania płatności określonym w PSD II, może oferować usługę czatu dla firm, itd., itp.

- pisał po przejęciu w komentarzu dla next.gazeta.pl Romuald Remus, wiceprezes England.pl. 

Więcej o: