OLX idzie w jakość. Od dziś za dodanie oferty usługowej będziemy musieli zapłacić

Nowym cennikiem w serwisie OLX zostaną objęte "usługi". Od 4 marca użytkownik serwisu za wystawienie oferty w tej kategorii zapłaci 19,99 zł. Wyjątkiem będą usługi kosmetyczne i tzw. "inne".

Właściciele serwisu zdecydowali, że za ofertę usługi np. wykończeniowej lub budowlanej ogłoszeniodawca będzie musiał teraz zapłacić 19,99 zł. Jedynym wyjątkiem będą usługi kosmetyczne i „inne”, za które użytkownik serwisu też zapłaci, choć mniej, bo 13,99 zł.

Jakość, nie ilość

Zmieni się też cennik opłat za pakiety ogłoszeń w „Usługach dla użytkowników biznesowych”. Zniesienie limitu bezpłatnych ogłoszeń dotknie podkategorie „Współpraca biznesowa” oraz „Usługi ślubne”. Wprowadzenie opłat ma zgodnie z opinią serwisu OLX podnieść jakość ogłoszeń oraz wpłynąć na budowę profesjonalnej sieci usługowej. Cennik ma też w zamyśle zlikwidować stare i powtarzające się oferty.

Zmiana oferty niesie za sobą przede wszystkim zmianę jakości ogłoszeń w serwisie. Teraz usługodawca zwiększy szansę na udaną transakcję, ponieważ jego aktualne ogłoszenia będą łatwiej dostępne dla poszukującego. Z serwisu znikną ogłoszenia nieaktualne i powielające się

- czytamy w komunikacie seriwsu OLX.

OLX to serwis ogłoszeniowy o największym zasięgu w Polsce. „Każdego miesiąca korzysta z niej ponad 14 mln użytkowników, co oznacza, że na OLXie jest prawie co trzeci Polak” – czytamy w komunikacie serwisu.

Dane potwierdzają, że jesteśmy największym i najpopularniejszym serwisem dla usługodawców w Polsce. Użytkownicy indywidualni wiedzą, że na OLX mogą znaleźć wszystko, również fachowców, takich jak glazurnik, elektryk, malarz, tapeciarz, kosmetyczka, czy hydraulik 

- podsumowuje Artur Kołpowski odpowiedzialny za kategorię Usługi w serwisie OLX.

Bezpieczeństwo rynku usług

Problem z ogłoszeniami nieaktualnymi lub potencjalnie nieuczciwymi zna każdy, kto próbował sprzedać, bądź kupić coś przez internet. O licznych przypadkach ofert oferujących nielegalne produkty lub usługi pisaliśmy już wcześniej. Przykładem był ogólnodostępny serwis Oglaszamy24.pl, za którym - jak wykazało śledztwo serwisu Zaufana Trzecia Strona - stała zarejestrowana na Malcie spółka, której udziałowcem miał być polski przedsiębiorca.

Można mieć nadzieję, że opłaty proponowane przez OLX przynajmniej częściowo podniosą jakość profesjonalizmu i bezpieczeństwa wśród ofert dla usług. 

Więcej o:
Komentarze (27)
OLX idzie w jakość. Od dziś cenniki dla kategorii usług
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 16 razy 14

  A nie mozna bylo napisac ze trzeba podniesc ceny bo sie udzialowcy niecierpliwia... jedna linijka tekstu by wystarczyla... a takie tam owijanie bla bla jakosc uslug, nieaktualne oferty .... bycz plis... :)))

 • dry242

  Oceniono 15 razy 13

  Nie przekonali mnie. Może jestem jakiś dziwny ale uważam że nie chodzi o jakość tylko chciwość.

 • ziomekp.1

  Oceniono 13 razy 11

  Był może największy w Polsce bo był darmowy -- tera obaczym jak zmaleje!!!!!!!

 • awojli55

  Oceniono 12 razy 10

  rozumiem tę kryptoreklamę ale olx był o raz gorszym serwisem i nawet takie zabiegi mu nie pomogą.

 • 1grybar

  Oceniono 10 razy 4

  OLX złodzieje i oszuści nieraz zabrali mi pieniądze i usuwali ogłoszenia za które płaciłem bez słowa wyjaśnienia. Mają pogardę dla ludzi trzymajcie się z daleka od złodziei!

 • zimowadepresja

  Oceniono 3 razy 3

  Komunikat grupy Allegro po zmianie Tablicy na OLX dla przypomnienia:
  "Grupa Allegro tłumaczy jednak, że zmiana dotyczy tylko i wyłącznie nazwy serwisu, a jego mechanizm funkcjonowania, a także brak opłat pobieranych od użytkowników, pozostają bez zmian." Nic nie ginie w internetach

 • salve02

  Oceniono 3 razy 3

  Najgorsze posunięcie OLX to brak możliwości ogłoszenia dla bezrobotnyc.

 • wylye

  Oceniono 2 razy 2

  Gdyby ten "dobroczynny" OLX interesował się dobrem społecznym, obchodziła by ich tam opcja dodania ogłoszenia "szukam pracy" - mało tego, że nie można takiego ogłoszenia tam dodać nawet godząc się za nie zapłacić - to odpowiedzi konsultantów - powalają na kolana.
  Wyjaśniają, że brak kategorii PRACA SZUKAM wynika z ich regulaminu. Durne to

 • hrac

  Oceniono 4 razy 2

  Płatne, to już mamy , tak , że ... , np allegro.pl/.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX