OLX idzie w jakość. Od dziś za dodanie oferty usługowej będziemy musieli zapłacić

Nowym cennikiem w serwisie OLX zostaną objęte "usługi". Od 4 marca użytkownik serwisu za wystawienie oferty w tej kategorii zapłaci 19,99 zł. Wyjątkiem będą usługi kosmetyczne i tzw. "inne".
Zobacz wideo

Właściciele serwisu zdecydowali, że za ofertę usługi np. wykończeniowej lub budowlanej ogłoszeniodawca będzie musiał teraz zapłacić 19,99 zł. Jedynym wyjątkiem będą usługi kosmetyczne i „inne”, za które użytkownik serwisu też zapłaci, choć mniej, bo 13,99 zł.

Jakość, nie ilość

Zmieni się też cennik opłat za pakiety ogłoszeń w „Usługach dla użytkowników biznesowych”. Zniesienie limitu bezpłatnych ogłoszeń dotknie podkategorie „Współpraca biznesowa” oraz „Usługi ślubne”. Wprowadzenie opłat ma zgodnie z opinią serwisu OLX podnieść jakość ogłoszeń oraz wpłynąć na budowę profesjonalnej sieci usługowej. Cennik ma też w zamyśle zlikwidować stare i powtarzające się oferty.

Zmiana oferty niesie za sobą przede wszystkim zmianę jakości ogłoszeń w serwisie. Teraz usługodawca zwiększy szansę na udaną transakcję, ponieważ jego aktualne ogłoszenia będą łatwiej dostępne dla poszukującego. Z serwisu znikną ogłoszenia nieaktualne i powielające się

- czytamy w komunikacie seriwsu OLX.

OLX to serwis ogłoszeniowy o największym zasięgu w Polsce. „Każdego miesiąca korzysta z niej ponad 14 mln użytkowników, co oznacza, że na OLXie jest prawie co trzeci Polak” – czytamy w komunikacie serwisu.

Dane potwierdzają, że jesteśmy największym i najpopularniejszym serwisem dla usługodawców w Polsce. Użytkownicy indywidualni wiedzą, że na OLX mogą znaleźć wszystko, również fachowców, takich jak glazurnik, elektryk, malarz, tapeciarz, kosmetyczka, czy hydraulik 

- podsumowuje Artur Kołpowski odpowiedzialny za kategorię Usługi w serwisie OLX.

Bezpieczeństwo rynku usług

Problem z ogłoszeniami nieaktualnymi lub potencjalnie nieuczciwymi zna każdy, kto próbował sprzedać, bądź kupić coś przez internet. O licznych przypadkach ofert oferujących nielegalne produkty lub usługi pisaliśmy już wcześniej. Przykładem był ogólnodostępny serwis Oglaszamy24.pl, za którym - jak wykazało śledztwo serwisu Zaufana Trzecia Strona - stała zarejestrowana na Malcie spółka, której udziałowcem miał być polski przedsiębiorca.

Można mieć nadzieję, że opłaty proponowane przez OLX przynajmniej częściowo podniosą jakość profesjonalizmu i bezpieczeństwa wśród ofert dla usług. 

Więcej o: