Ruszyła przebudowa krajowej "jedynki" między łódzkim a śląskim. Kierowców czekają utrudnienia

W województwie łódzkim ruszyły prace związane z projektem rozbudowy krajowej "jedynki". Trasa ma być dostosowana do standardów autostrady. Prace na odcinku "D" mają być prowadzone między Radomskiem a granicą województwa śląskiego. Mogą wystąpić utrudnienia dla kierowców.
Zobacz wideo

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła prace przygotowawcze dot. reorganizacji ruchu drogowego, który ma obowiązywać na początkowym etapie prac.

Z "krajówki" w autostradę

Rozpoczęły się pierwsze prace związane z planem rozbudowy i dostosowania krajowej drogi nr 1 do standardów autostrady. Prace drogowe mają odbywać się na odcinku "D", między Radomskiem w województwie łódzkim aż do granicy województwa śląskiego. GDDKiA zapowiedziało przełożenie ruchu na jedną jezdnię. Wyłączona z ruchu zostanie jezdnia wschodnia - w kierunku Łodzi - a ruch drogowy w obydwie strony będzie odbywał się jezdnią zachodnią w systemie 2+1 (dwa pasy w kierunku Katowic i jeden w kierunku Łodzi).

To może oznaczać pewne utrudnienia dla kierowców. Aby je zminimalizować GDDKiA wyznaczyło na czas prac dwa objazdy: Brodowe-Radziechowice Drugie i Łęg-Szczepocice.

Autostrada A1 na odcinku krajowej "jedynki" to łącznie 5 etapów. Dzisiejsze prace między Radomskiem a granicą województwa śląskiego będą się odbywać na odległości 7 km. Za prace przy odcinku "D" odpowiedzialna jest firma Intercor.

Całą A1, jak podaje GDDKiA, w 2022 r. będzie można przejechać z Gdańska do granicy z Czechami "w około pięć godzin". Autostrada A1 ma mieć łącznie długość prawie 570 km

Więcej o: