Lidl szuka chętnych do pracy w soboty. Obiecuje umowę o pracę i liczne benefity

W sklepach sieci Lidl pojawiły się nietypowe ogłoszenia o poszukiwaniu nowych pracowników. Nowo zatrudnieni mają pracować tylko w soboty. Jednocześnie będą mogli liczyć na wszystkie benefity, z których korzystają osoby zatrudnione w Lidlu na pełen etat.
Zobacz wideo

Media komentują, że poszukiwanie pracowników supermarketów Lidl, którzy będą pracować tylko w soboty, są kolejnym niespodziewanym efektem ubocznym wprowadzenia podziału na niedziele handlowe i niehandlowe.

Lidl szuka pracowników na soboty. Przysługują im te same benefity, co pracownikom etatowym

Ile zarobią osoby, które będą pracować w Lidlu tylko w soboty? Stawka godzinowa jest taka sama dla osób zatrudnionych na pełen etat, jak i tych pracujących dorywczo. Oznacza to, że jeżeli nowy pracownik Lidla pracujący na pełen etat zarabia 3100 zł brutto, to za 20 proc. etatu będzie można zarobić 620 zł brutto.

Lidl podkreśla, że bez względu na liczbę przepracowanych w tygodniu godzin, pracownicy firmy mogą liczyć na takie same świadczenia. Osoby, które zatrudnią się do pracy w Lidlu na soboty mogą liczyć na m.in. na umowę o pracę, prywatną opiekę medyczną, dofinansowanie kursów języków obcych oraz wyprawkę dla maluszka i pierwszoklasisty. 

Czy osoby, które będą chciały pracować tylko w soboty, nie będą kierowane na zmiany w ciągu tygodnia? Wątpliwości rozwiała Aleksandra Robaszkiewicz, menedżer komunikacji w Lidl Polska.

- Jeżeli pracownik decyduje się na pracę tylko w soboty, w taki sposób będzie też pracował. Podkreślamy, że jesteśmy otwarci na zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin i chętnie rozmawiamy z potencjalnymi pracownikami o ich preferencjach godzinowych i dyspozycyjności - powiedziała Wirtualnej Polsce Aleksandra Robaszkiewicz.

Zobacz wideo
Więcej o: