Retro Coca-Cola z 1985 roku w sprzedaży. Dawny smak i opakowanie za sprawą serialu "Stranger Things"

Coca-Cola rozpoczęła współpracę z serwisem Netflix przy promocji najnowszego, trzeciego sezonu "Stranger Things". Ze względu na premierę serialu przywrócona zostanie New Coke, która została wprowadzona na rynek właśnie w 1985 roku.
Zobacz wideo

W poprzednich sezonach "Stranger Things" puszka z logo Coca-Coli kilkukrotnie pokazywana była w niektórych epizodach serialu. Podobnie będzie w kolejnych odcinkach. 

Coca-Cola,  w ramach promocji serialu "Stranger Things", wprowadzi wersję napoju z 1985 roku

Jak podaje CNN Business producenci serialu bracia Matt i Ross Duffer uznali, że przywrócenie jednej z wersji Coca-Coli, wprowadzonej w 1985 roku, będzie dobrym pomysłem na promocję serialu, którego akcja dzieje się właśnie w tych czasach. Właśnie w tym roku Coca-Cola wypuściła na rynek nowy, słodszy napój, który nazwany został New Coke. Ze względu na krytykę konsumentów produkt ten został wycofany po zaledwie 79 dniach od premiery i był jedną z większych wpadek marketingowych tego koncertu.

Jednorazowo, ze względu na promocję najnowszego sezonu "Stranger Things", właściciele Coca-Coli postanowili powrócić do dawnej wersji popularnego napoju. W tym celu na rynku ma pojawić się około 500 tysięcy puszek New Coke. Puszka napoju została odwzorowana na podstawie archiwalnych projektów graficznych, podobny do oryginału będzie także jej smak.

 

Dodatkowo udostępniona w internecie reklama promująca współpracę Coca-Coli i Netflixa jest odświeżoną wersją spotu, który promował New Coke w 1985 roku. Limitowaną New Coke będzie można zakupić za pośrednictwem strony internetowej. Ponadto powstanie też specjalna, limitowana edycja Coca-Coli i Coca-Coli Zero, która graficznie będzie nawiązywać do serialu. 

Nowy sezon "Stranger Things" promowany jest nie tylko dzięki współpracy z Coca-Colą, ale też firmami takimi jak Lego, H&M, Schwinn i Baskin-Robbins. Premiera najnowszego sezonu zaplanowana jest na 4 lipca na platformie Netflix.

Więcej o:
Komentarze (15)
Retro Coca-Cola z 1985 roku w sprzedaży. Dawny smak i opakowanie za sprawą serialu "Stranger Things"
Zaloguj się
 • o_kulson_nac

  Oceniono 13 razy 11

  >> Puszka napoju została odwzorowana na podstawie archiwalnych projektów graficznych, podobny do oryginału będzie także jej smak.

  A kogo wtf obchodzi smak puszki???

 • vincento_mocca

  Oceniono 4 razy 2

  Lubię ten serial i lubię to słodkie świństwo w płynie, ale kurcze, dożyliśmy czasów gdzie wszystko jest platformą sprzedaży i to otwarcie, nikt się z tym nie kryje...

 • twzelnik

  Oceniono 8 razy 2

  JESZCZE SŁODSZY???

  O rany...

  Cola byłaby zdatna do picia właśnie gdyby nie nadmiar cukru i ...soli.

 • chybajedynymyslacy

  Oceniono 11 razy 1

  Idioci spod znaku "...jak mozna to pic..." komentarze za 3....2.....1......

 • karolhenryk

  Oceniono 4 razy 0

  Promocja, promocją, pewnie były potrzebne rekwizyty do serialu, więc postanowili skorzystać i zrekompensować sobie koszt ich produkcji, a przy okazji zarobić.

 • chocbynawstecznym

  Oceniono 6 razy 0

  OMG! I'm so hyped! - ale tak serio :) lubię "odrdzewiacz" (jak zaraz ktoś napisze) a szczególnie limitowane edycje :)

 • fleshless

  Oceniono 3 razy -1

  o ja cie chromolę, co za wydarzenie!

  lokowanie produktu zawierało audycję - jak rozumiem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX