70,1 proc. rolników głosowało na PiS. Prosty przekaz mógł przemówić do wyobraźni

Wybory do Parlamentu Europejskiego są dla PiS sukcesem. Szczególnie dużym jeśli przeanalizujemy głosy oddane przez rolników. Wśród nich poparcie dla Koalicji Europejskiej, w skład której wchodzi PSL, jest znacząco niższe.

Wybory do Parlamentu Europejskiego byłyby dla PiS jeszcze bardziej zwycięskie, gdyby głos oddawali tylko rolnicy. W tej grupie społecznej partia, którą kieruje Jarosław Kaczyński zdobyła bowiem 70,1 proc. poparcia. Koalicja Obywatelska, w skład której wchodzi przecież odwołujący się do wiejskiego elektoratu PSL, zdobyła wśród rolników 18,6 proc. Konfederacja uzyskała wynik 3,8 proc, a Wiosna 2,9 proc. - wynika z analiz Ipsos opublikowanych przez TVN24.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" poparcie dla PiS jest jeszcze większe wśród rolników z Podkarpacia - przekroczyło 80 proc. 

Z danych wynika też, że PiS otrzymał najwięcej głosów wśród wyborców z wykształceniem podstawowym - 69,9 proc. oraz z zasadniczym zawodowym - 64,4 proc.

Jarosław Kaczyński wyciągnął rękę do rolników

Warto przypomnieć, że prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas w konwencji w Kadzidle koło Ostrołęki zapowiedział na początku kwietnia uruchomienie nowego programu przeznaczonego dla rolników. Część z nich, stosująca samodzielnie produkowaną paszę i hodująca zwierzęta "z własnego chowu", może liczyć na dopłaty. Miałyby one wynosić 100 zł na jednego tucznika i 500 zł na jedną krowę. Prezes PiS zaznaczył, że kwoty mogą być większe. 

Czytaj też: Jakub Stefaniak: PiS szuka "wrogów", za chwilę Kaczyński powie, że ufoludki zaatakują Polskę

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że politycy jego partii będą zabiegać w Unii Europejskiej o większe środki dla polskich rolników. Jednym z elementów planu działań w UE będzie zwiększenie udziału Polski w rozdzielanej co siedem lat puli. Polska dostawała z niej dotąd osiem procent, ale politycy PiS - według zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego - będą walczyć o więcej.

Więcej o:
Komentarze (19)
70,1 proc. rolników głosowało na PiS. 500 zł na każdą krowę mogło przemówić do wyobraźni
Zaloguj się
 • hubag

  Oceniono 15 razy 15

  To teraz nie będziemy już słyszeć o problemach rolników, prawda rolnicy kochani? Zrobiliście przecież sobie, i nam, najlepiej jak tylko mogliście.

 • kochanyleo

  Oceniono 14 razy 14

  Ciemnota zakręcona czarna mafia. Wiecznie im mało,krótkowzroczność odbije się im czkawką,
  ale za to zapłaci całe społeczeństwo w formie podatków.

 • andrzej2310

  Oceniono 10 razy 10

  Elektorat roszczeniowy i socjalny to elektorat PIS

 • marrob

  Oceniono 10 razy 8

  Chłopstwo zawsze pójdzie tam gdzie pieniadze. Jakby jutro Papuasi zaczęli rozdawać kasę to chłopi zaraz by ich bardzo polubili. Im bez róznicy kto nimi rządzi, Rosjanin, Niemiec, Polak byle kasa była....

 • ps11111ps

  Oceniono 8 razy 8

  Chciałbym w tym roku wymienic auto na nowsze. Warto kupować? Czy lepiej poczekać do jesieni, może Yaro ogłosi program Auto+ i da każdemu po nowym Chóyndaju?

 • hamsterx

  Oceniono 8 razy 8

  To z wdzieęcznościpisiorom za podniesienie wieku emerytalnego do 65 lat
  już na misiu Bareji mówili że u nas chłop ciemny jest

 • driftoczenko

  Oceniono 7 razy 7

  Zobaczymy, jak skończą się dotacje, jak dzięki "żywią y bronią" wyjdziemy z UE.

 • fctheduck

  Oceniono 8 razy 6

  To jest obraz polskiej wsi. Zagłosują na oszustów, którzy im obiecają gruszki na wierzbie, zamiast na ludzi, dzięki którym od prawie 20 lat mają dopłaty. Debile i tyle.

 • czizus

  Oceniono 5 razy 5

  No to teraz niech PIS powalczy o fundusze unijne dla wsi na następny okres finansowy. Nie pojmuję tej ciemnoty wsi, która najwięcej skorzystała na przystąpieniu Polski do UE a fundusze dla niej załatwiali poprzednicy, nie PIS!!! Ta ciemna wieś powinna stracić te wszystkie dotychczasowe finansowania to może do nich coś dotrze. No i zobaczymy jak Szydło z Zalewską i Kużmiukiem wywalczają te środki dla rolników!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX