Stany Zjednoczone. Beverly Hills zakazuje sprzedaży tytoniu. Wyjątek tylko w palarniach cygar i hotelach

Beverly Hills jest pierwszym amerykańskim miastem, które zakazuje sprzedaży wyrobów tytoniowych. Nowe przepisy, którym sprzeciwiali się sprzedawcy i właściciele stacji benzynowych, zaczną obowiązywać z początkiem 2021 roku.
Zobacz wideo

Rada Miasta Beverly Hill jednogłośnie przyjęła uchwałę zakazującą od stycznia 2021 roku sprzedaży papierosów, cygar, elektronicznych papierosów, tabaki oraz innych produktów tytoniowych. Zakaz dotyczy niemal wszystkich punktów sprzedaży - supermarketów, małych sklepów, kiosków i stacji benzynowych.

Wyjątek wprowadzono jedynie dla palarni cygar oraz hoteli. Hotelowi goście będą mogli nabyć papierosy, ale tylko za pośrednictwem obsługi, która dostarczy je do pokoju. Zaleźć miejsce do zapalenia papierosa będzie jednak bardzo trudno, ponieważ w Beverly Hills już wcześniej zakazało palenia tytoniu w biurach i urzędach, restauracjach, budynkach mieszkalnych, parkach i na chodnikach ulic.

Przedstawiciele małych sklepów i stacji benzynowych przekonywali, że po zakazie stracą ważne źródło dochodów, co zmusi ich do zwalniania pracowników. Zwolennicy zakazu argumentowali, że ważniejsze są kwestie zdrowotne. Według ekspertów śladami Beverly Hills pójdą inne amerykańskie miasta.

Więcej o:
Komentarze (34)
Stany Zjednoczone. Beverly Hills zakazuje sprzedaży tytoniu. Wyjątek tylko w palarniach cygar i hotelach
Zaloguj się
 • gazkom

  Oceniono 9 razy 5

  Coraz bardziej ten nasz świat, zaczyna przypominać złotą klatkę :(

  P.S. Sam nie palę.

 • lord-p

  Oceniono 13 razy 5

  zakazywanie palenia w budynkach mieszkalnych to już zahacza o totalitaryzm...

 • cmok_wawelski

  Oceniono 5 razy 3

  Cena paczki papierosow w wielu miejscach USA jest z grubsza rowna minimalnej godzinowej stawce zarobkow.

  Tuz obok Beverly Hills jest Hollywood, skad w swiat idzie przekaz bez papierosa, ale nadal z bronia palna jako narzedziem udowadniania swoich sil i racji.
  W pieknym 'Sniadaniu u Tiffaniego' (1961) na palenie przez zjawiskowa i mlodziutka postac grana przez ‎Audrey Hepburn‎ (nalogowa palaczka zreszta) - jest przynajmniej z kawdrans tasmy filmowej.
  Audrey zmarla na raka w wieku aby 64 po wielu operacjach i dlugiej rekonwalescencji.

  Proporcje 'dymku' w filmach dzisiaj - sa zupelnie inne, liczone w sekundach.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 3 razy 3

  Beverly Hills jest czescia metropolii L.A., pomiedzy West Los Angeles a Hollywood. Praktycznie nie da sie zauwazyc granicy jednego miasta i poczatku nastepnego. 34 tys. mieszkancow w 4 mln metropolii. Jedynie co zwraca tam uwage to rodzaj a raczej wielkosc nieruchomosci tam. Wielkie i b. drogie palaczyska za nietypowymi w USA bramami i plotami. Beverly Hills jest stosunkowo niewielkie, paredziesiat ulic 'wte i wewte', wiec i ta ustawa ma znaczenie symboliczne.

 • siwywaldi

  Oceniono 3 razy 3

  Tytoń rozumiem. A jak z marychą? :-))

 • impr

  Oceniono 8 razy 2

  A mi sie to podoba, nie palę i zawsze mi niedobrze, jak poczuję dym. Dym papierosowy jest bardzo szkodliwy, wystarczy nam na maksa zanieczyszczone powietrze, niestety w Polsce wielu ludzie pali gdzie ma ochotę i kiedy chce....Na przystanku, pod sklepem przy bankomacie, z którego korzystaja inni, pod moja pracą nie uraczę świeżego powietrza, bo ulica i auta plus sami palacze...Dziękuję za takie życie bez świeżego powietrza super społeczeństwu polskiemu. Sądząc jednak po komentarzach daleko nam do Amerykanów....

 • atezagbis

  Oceniono 6 razy 2

  Natomiast trawka jest legalna. Zakaz ma zrobić rynek na narkotyki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX