Chair - nowa linia lotnicza w Europie. Współwłaścicielem spółki jest polski przewoźnik

Chair Airlines to nowa marka, pod której nazwą będą działały dotychczasowe linie lotnicze Germania Flug AG. Spółka od kilku miesięcy przechodzi rebranding, który zakończy się 1 lipca 2019 roku.
Zobacz wideo

Chair Airlines od 1 lipca będzie odrębną linią dopasowaną do szwajcarskiego rynku. W nowej marce linii lotniczych aż 49 procent udziałów ma polski przewoźnik czarterowy Enter Air.

Szwajcarska linia lotnicza Chair Airlines kończy rebranding. Nowa spółka oferuje loty do miejscowości w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie

Dyrektor nowej linii lotniczej Urs Pelizzoni w rozmowie z portalem Aviator powiedział, że nazwa Chair nawiązuje do miejsca, które jest rezerwowane podczas zakupu biletów. Dodatkowo logo i kolorystyka nowych linii ma nawiązywać do barw kojarzących się ze Szwajcarią.

Chair Airlines nie będzie zmieniał dotychczasowej linii strategicznej - firma chce utrzymać operatorów i biura turystyczne, które dotychczas korzystały z oferty Germania Flug AG. Nowa linia będzie obsługiwała połączenia czarterowe oraz regularne połączenia na terenie Europy, Afryki oraz na Bliskim Wschodzie. We flocie linii lotniczych znajdują się obecnie trzy samoloty Airbus A319, z czego jeden występuje już z nowym logo i kolorystyką.

Jak podaje portal money.pl polski przewoźnik Enter Air w maju tego roku podpisał umowę inwestycyjną o wartości około 7,7 milionów złotych, dzięki czemu przejął 49 procent akcji tej linii. Polska spółka notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2015 roku. Przewoźnik ma stałe bazy w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Paryżu oraz kilka sezonowych w Londynie, Pradze, Madrycie i Tel Awiwie.

Więcej o: