Chair - nowa linia lotnicza w Europie. Współwłaścicielem spółki jest polski przewoźnik

Chair Airlines to nowa marka, pod której nazwą będą działały dotychczasowe linie lotnicze Germania Flug AG. Spółka od kilku miesięcy przechodzi rebranding, który zakończy się 1 lipca 2019 roku.
Zobacz wideo

Chair Airlines od 1 lipca będzie odrębną linią dopasowaną do szwajcarskiego rynku. W nowej marce linii lotniczych aż 49 procent udziałów ma polski przewoźnik czarterowy Enter Air.

Szwajcarska linia lotnicza Chair Airlines kończy rebranding. Nowa spółka oferuje loty do miejscowości w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie

Dyrektor nowej linii lotniczej Urs Pelizzoni w rozmowie z portalem Aviator powiedział, że nazwa Chair nawiązuje do miejsca, które jest rezerwowane podczas zakupu biletów. Dodatkowo logo i kolorystyka nowych linii ma nawiązywać do barw kojarzących się ze Szwajcarią.

Chair Airlines nie będzie zmieniał dotychczasowej linii strategicznej - firma chce utrzymać operatorów i biura turystyczne, które dotychczas korzystały z oferty Germania Flug AG. Nowa linia będzie obsługiwała połączenia czarterowe oraz regularne połączenia na terenie Europy, Afryki oraz na Bliskim Wschodzie. We flocie linii lotniczych znajdują się obecnie trzy samoloty Airbus A319, z czego jeden występuje już z nowym logo i kolorystyką.

Jak podaje portal money.pl polski przewoźnik Enter Air w maju tego roku podpisał umowę inwestycyjną o wartości około 7,7 milionów złotych, dzięki czemu przejął 49 procent akcji tej linii. Polska spółka notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2015 roku. Przewoźnik ma stałe bazy w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Paryżu oraz kilka sezonowych w Londynie, Pradze, Madrycie i Tel Awiwie.

Więcej o:
Komentarze (23)
Chair - nowa linia lotnicza w Europie. Współwłaścicielem spółki jest polski przewoźnik
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 10 razy 4

  No gigant ta linia.
  Aż 3 samoloty!
  Sam LOT ma ze 30 x więcej (wliczając to kooperujące linijki). I nadal jest maleńką firmą.
  Ale ten CHAir to gigant.

  P.S> Polska historia lotnictwa cywilnego notowała, że kiedys sam Z. Niemczycki miał trzy samoloty pasażerskie. Ale zwinął interes. Bo na 3 maszynach to można się co najwyżej pobawić w latanie....

 • zerozer52

  Oceniono 3 razy 3

  Do Smoleńska gratis.

 • marrob

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ma "aż' 49% ale "tylko" 49%. Te procenty pokazuja tylko że Enter Air jest dostarczycielem kasy ale tak naprawdę nie bedzie miał nic do powiedzenia w kwestii strategii i działania Chair Air. Ciekawe ile pociągną i kto kogo pociagnie na dno?!

 • pan_draska

  Oceniono 8 razy 2

  Pasażerowie odlatujący samolotem linii Krzesło do Madrytu, nr lotu CHA105 proszeni są o udanie się do bramy nr 54.

 • yotempe

  Oceniono 6 razy 2

  Dla optymalizacji podatkowej świetny ruch...

 • jami100

  0

  Ryanair rozważał kiedyś miejsca stojące, więc zaakcentowanie krzesła ma swój sens ;-).
  Ktoś tu pisze o nazwie francuskiej, ale to mało zabawne i równie prawdopodobne.

 • hlynurbjorn

  Oceniono 2 razy 0

  "nazwa Chair nawiązuje do miejsca, które jest rezerwowane podczas zakupu biletów". OKLASKI.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX