Morawiecki pomoże Pol'And'Rock: "Poleciłem przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników"

Zamieszanie wokół połączeń kolejowych, dzięki którym dojedziemy na festiwal Pol'And'Rock organizowany przez fundację Jerzego Owsiaka wydaje się mieć pozytywny finał. Po wystąpieniach marszałków Pomorza, w sprawę organizacji pociągów włączył się dziś premier Morawiecki.
Po rozmowie z Joachimem Brudzińskim i minister Elżbietą Witek, w trosce o bezpieczeństwo uczestników festiwalu w Kostrzynie nad Odrą, poleciłem ministrowi Andrzejowi Adamczykowi przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników na miejsce. Będzie on także zabezpieczony przez służby podległe MSWiA

- ogłosił na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Problem z pociągami

Decyzja premiera to znaczący zwrot w zamieszaniu wynikłym na początku maja, kiedy Jerzy Owsiak ogłosił, że w tym roku, pierwszy raz od 25 lat, Przewozy Regionalne odmówiły odpłatnego udostępnienia dodatkowych połączeń na festiwal Pol’And’Rock w Kostrzynie nad Odrą (wcześniej Przystanek Woodstock). 

Swoją decyzję przewoźnik w przesłanym Gazeta.pl oświadczeniu argumentował tym, że w zeszłym roku specjalne połączenia do Kostrzyna przyniosły jej stratę w wysokości ok. 1 mln zł (przychody wyniosły 2 mln zł, ale 3 mln zł miała kosztować naprawa taboru "z uwagi na poważne usterki i dewastację pojazdów"). Uzasadniano też, że spółka nie ma taboru, aby zrealizować kursy.

Szef WOŚP opublikował pismo, które do prezesa Przewozów Regionalnych wystosował w imieniu fundacji mecenas Jacek Dubois. Zdaniem prawnika podane przez spółkę kolejową powody decyzji odmownej są nieprawdziwe, zaś sama odmowa łamie prawo.

Marszałkowie Pomorza wyszli z inicjatywą

Później okazało się, że Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego, zdołał porozumieć się z lokalnym oddziałem spółki Przewozy Regionalne, dzięki czemu zostaną uruchomione dodatkowe połączenia między Szczecinem a Kostrzynem nad Odrą od 1 do 3 sierpnia, w czasie trwania festiwalu.

Również Mieczysław Struk, marszałek w województwie pomorskim, ogłosił w tym samym czasie, że uzgodnił z przewoźnikiem dodatkowe połączenia. Szczegóły logistyczne zostaną podane w najbliższym czasie. Obaj marszałkowie zachęcili ponadto innych samorządowców do wsparcia pomocy organizacyjnej festiwalu.

Więcej o:
Komentarze (367)
Morawiecki pomoże Pol'And'Rock: "Poleciłem przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników"
Zaloguj się
 • pajak_tez_krzyzak

  Oceniono 53 razy 53

  Jak to było? Socjalizm dzielnie rozwiązuje problemy, które wcześniej spowodował, czy jakoś tak podobnie.

 • 162tony

  Oceniono 57 razy 47

  ocieplanie wizerunku czas zacząć, wielki bohater, zabrał, teraz oddaje i na co liczy? Na brawa?

 • szarsz

  Oceniono 43 razy 41

  Komuna też uwielbiała stwarzać problemy wyłącznie po to, żeby je później rozwiązywać.

  A przysłowie na dzis: nie ufam (nomen omen) Grekom, nawet gdy przynoszą dary.

 • jare_jare

  Oceniono 45 razy 41

  Wykreować problem, skłócić ludzi i poudawać, jakie wielkie Ludzkie Pany jesteście.

 • izopropanol

  Oceniono 48 razy 40

  No tak, w TVPiS było już że Morawiecki uratował festiwal czy dopiero będzie ??? Najpierw przeszkadzają a potem udają że pomagają. Co za krętacze....

 • baska_w5

  Oceniono 41 razy 35

  Jaki dobry, łaskawy pan z Morawieckiego. Wzruszyłam się do łez.

 • gandalf_czarny

  Oceniono 40 razy 32

  Najpierw podpalili, a teraz gaszą. Geniusze...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX