Nowy szef resortu edukacji nie chce już cateringu w szkołach. Mają wrócić stołówki i jadalnie

Na konferencji podsumowującej kończący się rok szkolny szef Ministerstwa Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski powiedział, że w ciągu najbliższych lat resort chce przywróci stołówki i jadalnie we wszystkich szkołach.
Zobacz wideo
W 2019 r. przekazaliśmy 481 samorządom dla 720 szkół w sumie 40 mln zł na doposażenie, remont szkolnej stołówki lub jadalni w ramach Programu Rządowego "Posiłek w szkole i w domu”. Działania zaplanowane są na 4 lata. W każdym roku do przekazania samorządom będzie po 40 mln zł

- powiedział podczas wtorkowej konferencji minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Szef resortu podkreślił, że rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego "doprowadził do tego, że w wielu szkołach nie opłacało się prowadzenie tego typu działań". Minister wyraźnie opowiedział się za tradycyjnymi obiadami w szkole.

To doprowadziło do tego, że w wielu szkołach zagościł catering, a lekarze wyraźnie mówią, że zdecydowanie lepszy jest obiad przygotowany na miejscu, a nie odgrzewany i wożony wiele kilometrów dalej

- argumentował minister  Piontkowski.

- Chcemy, żeby docelowo we wszystkich szkołach, zwłaszcza podstawowych, stołówki i jadalnie funkcjonowały, bo to będzie zdecydowanie najlepsze dla dzieci - podsumował minister Piontkowski.

Więcej o: