PiS szykuje prezent dla elektoratu PSL? 82 mln zł dla jednostek OSP. Może jeszcze przed wyborami

Ochotnicza Straż Pożarna może liczyć na wsparcie rządu. Elżbieta Witek, minister spraw wewnętrznych i administracji, zapowiada, że do strażaków może trafić 82 mln zł na "działania edukacyjno-prewencyjne". Możliwe, że środki znajdą się jeszcze przed wyborami. Prezesem zarządu głównego OSP jest Waldemar Pawlak, działacz PSL.

Rząd PiS jeszcze przed wyborami może znaleźć środki dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Możliwość przekazania pieniędzy zapowiedziała Elżbieta Witek, obecna szefowa resortu spraw wewnętrznych i administracji. Chodzi o kwotę 82 mln zł

Fundusze te będą mogły być przeznaczone m.in. na działania edukacyjno-prewencyjne, oświatowo-kulturalne oraz służące propagowaniu sportu i kultury fizycznej, które związane są z ochroną i prewencją przeciwpożarową.

- wyjaśniła na Twitterze pani minister.

Ochotnicze Straże Pożarne walczą nie tylko z pożarami, ale wykonują też inne działania związane z bezpieczeństwem Polaków. Rząd, doceniając ich dotychczasową działalność, zdecydował, że zadania przez nie realizowane uzyskają rangę ustawową.

- dodała. 

Szefowa MSWiA potwierdziła wcześniejsze zapowiedzi szefa KPRM Michała Dworczyka. W rozmowie z TVP ujawnił on, że Komitet Stały Rady Ministrów zajął się projektem ws. wspierania ochotniczych straży pożarnych, który może być uruchomiony w tym roku. 

Czytaj też: "Albo PSL ma jaja i kręgosłup, albo się trzęsiemy". Sawicki: W części się z tym zgadzam

PiS ma prezent dla środowiska związanego z PSL?

Przewodniczącym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP jest Waldemar Pawlak, wieloletni działacz oraz były szef PSL. I to właśnie w programie Polskiego Stronnictwa Ludowego znajduje się szereg rozwiązań prawnych skierowanych bezpośrednio do strażaków.

Wśród nich: niższy VAT na sprzęt pożarniczy, wspieranie budowy i remontów remiz, zakup sprzętu i umundurowania czy zwolnienie z podatku zbiórek prowadzonych na rzecz OSP. Nie trudno więc wysnuć wniosek, że część działaczy OSP stanowi potencjalny elektorat PSL. Wcześniej na podobne wsparcie rządu liczyć mogły koła gospodyń wiejskich. W ramach programu dotacji lokalne organizacje mogły otrzymać nawet na 5 tys. zł. 

Czytaj też: 70,1 proc. rolników głosowało na PiS. Prosty przekaz mógł przemówić do wyobraźni

Więcej o:
Komentarze (16)
PiS szykuje prezent dla elektoratu PSL? 82 mln zł dla jednostek OSP jeszcze przed wyborami
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 5 razy 5

  82 miliony brzmi nieźle, ale tylko dla osób nie znających tematu. Bo w Polsce jest około 17 TYSIĘCY jednostek OSP, z czego około 4,5 tys włączone jest do KSRG.

  Więc jak policzymy, to ŚREDNIO wyjdzie po MNIEJ niż 5 tysięcy na Jednostkę. A za tyle, to nawet kompletu węży do samochodu nie da rady kupić :-))

 • velon11

  Oceniono 4 razy 4

  PiS wyr.cha wszystkich. Zdobędzie większościowe poparcie czyli PiSowski będzie sejm. PiS ma poparcie spadkobierców ziemskich i zabrana ziemia w 1945 r musi do nich wrócić. Biedni będą mieszkańcy wiosek i małych miasteczek. Pół Polski to jest magnatów i ich podobnych.

 • ad2009

  Oceniono 2 razy 2

  Pieniadze znajdują sie w cudowny wrecz sposób ( moze dzieki matce Boska?).. W budżecie były po prostu ukryte "kieszonki" i teraz są otwierane . I po kolei kazdy otrzyma to , co mu rząd obiecał...tysiace, miliony i miliardy, oczywiscie przed wyborami. Po wyborach moze byc juz roznie, "przejściowe trudności", "Kto nie z nami ten wrog i defetysta", "polamiemy rece" itd...

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 2 razy 2

  A PSL na 100 dni przed wyborami bawi się w pannę na wydaniu zamiast iść twardo w koalicji europejskiej. Towarzysze z PiS koryt dla was nie bedxie od PiS oni świń do koryta maja mnóstwo swoich. Ich cel to was unicestwić a wy wykładacie się pięknie na własne zyczenie.

 • akenty87

  Oceniono 2 razy 2

  Pisiorskie złodzieje.
  Dając jednym odbiera się drugim, ciemny lud nie zdaje sobie z tego sprawy.
  A ci l, którzy rozumieją to dupa z kanapy i na wybory a nie siedzieć i narzekać

 • klufin

  Oceniono 2 razy 2

  połowa tych pieniędzy zostanie rozkradziona, kuźwa ale pis przekupuje , nie ma tego w świecie, korupcja polityczna a po wyborach śruba.... , w zakładach komórki KK.

 • 116av

  Oceniono 2 razy 2

  Kosiniak uwazaj PIS chce kupic Pawlaka {pierwszego strazaka}

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX