Włoch znalazł zdjęcie zmarłej żony na paczce papierosów. Żąda 100 mln euro odszkodowania

Jak doniósł dziennik "Corriere di Bologna", mężczyzna z miejscowości Misano Adriatico natrafił na zdjęcie swojej zmarłej żony na paczce papierosów. Włoch zażądał od koncernu tytoniowego 100 mln euro odszkodowania.
Zobacz wideo

Fotografia na paczce papierosów, która miała przestrzegać przed zgubnymi skutkami nałogu palenia przedstawiała zaintubowaną małżonkę Włocha podczas pobytu w szpitalu. Zdjęcie znalazło się na paczkach papierosów sprzedawanych we Włoszech.

Jak podał "Corriere di Bologna", 50-letni mężczyzna był zaszokowany, że bez jego wiedzy i zgody wykorzystano wizerunek jego zmarłej żony w ramach kampanii społecznej prowadzonej przez włoski resort zdrowia. Tym bardziej, że - jak zapewnił mężczyzna - jego żona zmarła, ale nie na skutek choroby wywołanej nałogiem tytoniowym. "To, co się stało, jest straszne" - powiedział.

Koncern tytoniowy twierdzi, że nie wiedział

Mężczyzna złożył pozew przeciwko jednemu z gigantów przemysłu tytoniowego. Domaga się w nim 100 mln euro zadośćuczynienia. Koncern wyjaśnił, że zdjęcie jest wykorzystane legalnie i pochodzi z zasobów stworzonych na mocy krajowych i europejskich przepisów.

Co ciekawe, firma tytoniowa wyraziła opinię, że nie ma wpływu na dobór zdjęć zamieszczanych na paczkach papierosów w cel ostrzeżenia przed szkodliwym wpływem palenia. Adwokat mężczyzny zapowiedział, że zwróci się w tej sprawie do włoskiego ministerstwa zdrowia lub Komisji Europejskiej.

Więcej o: